168 De artilleristen zijn, zonder eenig beginsel, geformeerd in bataljons van 250 man, die de tactische eenheden van het leger zijnbatterijen of divisiën bestaan niet; uit zuinigheid geeft men aan de bataljons voor hunne oefening eenige vau de oudste vuurmonden en een klein aantal paarden. De andere vuurmonden zijn opgeborgen in de twee depots te Teheran en te Tauris. De paarden, welke eene bijzondere administratieve eenheid „den Artilleriestal' vormen, die rechtstreeks geplaatst is onder de be velen van den minister van oorlog, worden steeds in bepaalde gedeelten van het land op formatie-sterkte gebracht en gehouden. Het materieel is in slechten staat; van de 1000 vuurmonden, welke Perzië bezit, zijn er nauwelijks 34 in Europa vervaardigd, welke dienst zouden kunnen doen. De andere zijn gegoten in de arsenalen te Teheran en te Tauris, doch zoo slecht dat zij vol komen onbruikbaar zijn. In die arsenalen legt men zich bovendien meer toe op het gieten van standbeelden en eerefonteinen en op het maken van rijtuigen dan op het vervaardigen van militaire benoodigdheden. De affuiten, welke uit deze arsenalen komen, missen de benoodigde stabiliteit bij het vuren, en de voorwagens zijn onbruikbaar. Lij de stukken behoort slechts een gering aantal projectielen; zij worden afzonderlijk en niet geladen opgelegd. De ongeregelde troepen bestaan uit Infanterie en Cavalerie; zij zijn nog slechter georganiseerd dan de geregelde. Hunne eenheden, samen gesteld op de wijze als vroeger de Pruisische militie-eenheden, ver schillen veel van elkander, zoowel wat de sterkte betreft, als wat aangaat hunne beteekenis in de algemeene organisatie van de strijd krachten van den staat. De ongeregelde Infanterie bestaat slechts in de provinciën Hilan, Masanderan, Khorassan en in de grensstreken van Jieloetchistanzij is niet sterker dan 4000 man, verdeeld in kleine zelfstandige detache menten van 50 tot 100 infanteristen, die slechts dienst behoeven te doen binnen de grenzen van hun eigen grondgebied. De ongeregelde Cavalerie is veel aanzienlijker; zij wordt verdeeld in permanente en in tijdelijke Cavalerie. De permanente Cavalerie, welke het Gouvernement in tijd van

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 174