174 "Waoneer men daarbij in aanmerking neemt dat het gros der offi cieren als kapitein gepensionneerd wordt en dus de contributie levens lang hoogstens f 1,50 bedraagt (die voor gepensionneerden nog vol gens artikel 17 v/h Reglement kan verminderd worden), vermeent het Bestuur dat de voorgestelde regeiiDg verre te verkiezen is boven de thans bestaande, ten eerste uit een financieel oogpunt voor de leden der ereeniging en ten tweede voor het voeren van eene een voudiger administratie. Verder wenseht het Bestuur de volgende wijziging voor te stellen 1 in de 4C alinea van artikel 5 van het Reglement de woorden twee leden te doen vervangen door de woorden een liddaar het ge bleken is dat het voldoende is wanneer één lid van het Bestuur de administratie van den secretaris verifieert; 2 in punt a van artikel 8 de woorden klassische wijze en in punt f van dat artikel het woord algemeene te doen vervallen 3°. dat art. 16 v/h Reglement van af 1 Januari 1890 zal luiden als volgt: „Bij elk sterfgeval wordt, wanneer zulks noodig is, ter beoordeeling van het Bestuur, van ieder lid eene contributie geheven naar de volgende schaal: Luitenantf 1,00. Kapitein1,50. Opper- en Hoofdofficieren 2,00. „De contributiën worden geheven naar den rang, dien ieder der leden op 1 Januari van elk jaar heeft bereikt." In opvolging van artikel 8 van het Reglement werden de H. H. Swart en Feuilleteau de Bruin uitgenoodigd de over het jaar 1888 gevoerde administratie te willen verifieeren. Bedoelde Commissie stelt in haar 2e rapport van den 28ea Juni 1889 voor, het verslag over het jaar 1888 goed te keuren en het Bestuur van de Officiers-Ver- eemging van alle verantwoordelijkheid voor het gevoerde beheer te ontslaan. Het Bestuur betuigt langs dezen weg zijnen oprechten dank aan de Commissie van Verificateurs voor de wijze, waarop zij zich van hare taak heeft gekweten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 180