- 199 Na het debarkement der troepen enz. waarvoor 15' oponthoud keert die trein naar Passer Senin terug met eene snelheid van hoogstens 45 KM., om achtergelaten materieel, munitie en goederen af te halen. Voor het inladen daarvan weder 15' oponthoud. Hoelaat kunnen deze goederen te Bekassi aankomen? Het gewone vervoer mag niet gestremd worden. Snelheid der militaire treinen 25 KM. per uur. De afstanden van de haltes en stations bedragen: Passer Senin Meester Cornelis 4.9 KM. Meester Cornelis Klender 3.8 Klender Tjakong 5.7 Tjakong Krandji 2.7 Krandji Bekassi 2.9 (1 uur) 5. Eene colonne, bestaande uit infanterie, bergartillerie, genietroepen en trein, diep 1000 M., marcheert des morgens ten 6 ure af uit A naar B, welke plaatsen op 20 KM. afstand van elkaar zijn gelegen. Marsch- snelheid 4 KM. per uur; na het eerste uur wordt 10', halverwege 40' en verder na elk uur marcheerens 10' gerust. Ten 7 ure 10' marcheert een eskadron cavalerie insgelijks van A naar B; marschsnelheid 7 KM. per uur; diepte der colonne 250 M. Na een half uur rijdens wordt gedurende 5', ongeveer halverwege 30' gerust. Hoelaat komt de staart der eerstgenoemde colonne na den achtersten cavalerist te B aan? (45 minuten) Versterkingskunst. 1. Welke inrichtingen voor de opstelling en dekking van geschut leert de vluchtige versterkingskunst kennen? Door schetsen toe te lich ten. (a/4 uur) 2. Welke middelen worden bij veldwerken aangewend om dekking te verkrijgen tegen echarpeer-, enfileer- en rugvuur. Op welke wijzen kunnen gedeelten van de binnengracht van een veldwerk tot eenvoudige granaatvrije schuilplaatsen worden ingericht? Toe te lichten door schet sen, (3/t uur) 3. Welke zijn in het algemeen de verrichtingen, welke bij het inrich ten en versterken van verdedigingsstellingen moeten worden uitgevoerd? Welke eischen moeten in het bijzonder bij stellingen tegen een Inlandschen vijand worden gesteld? In welke gevallen en op welke wijze wordt de

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 205