500 vluchtige versterkingskunst togen Inlandschen vijand voornamelijk in toepassing gebracht? (</4 uur) 4. Geef een overzicht, met schetsen toegelicht, van de middelen, die in Indië voor de bekleeding van taluds kunnen worden gebruikt. (3/4 uur) 5. Wat verstaat gij door bedekten weg met toebehooren? Wat is in het algemeen het doel van den bedekten weg bij vestingen en forten en op welke wijze kan hij zijn ingericht? (3/4 uur) 6. Geef een denkbeeld van den gewelddadigen aanval of de bestorming van duurzame werken, met vermelding van de maatregelen, welke de ver dediger met het oog op deze aanvalswijze behoort te nemen. (3/4 uur) Tactiek en Velddienst. 1. De commandant van eeno in de dessa Ngablak (1) aangekomen co lonne bestaande uit: 1 bataljon infanterie, 1 sectie bergkanons, 1 peloton cavalerie, 1 detachement genietroepen en trein, krijgt bericht, dat eene zeer talrijke vijandelijke bende, die ruim van vuurwapenen, waarbij ook achterlaadgeweren, is voorzien zich in de kampong Gogik ophoudt en deze kampong heeft versterkt. Het is te laat geworden om den vijand aldaar nog dienzelfden dag aan te tasten; daarom wordt te Ngablak gebivakkeerd en zal den volgenden morgen tegen Gogik worden opgerukt. In den loop van den nacht wordt nader bericht ontvangen, dat de vijand zich ook in Pendem en Nangka Sawit heeft genesteld, en loopgraven heeft aangelegd bij het graf op het topje ten Zuiden van laatstgenoemde desa, den hollen weg bezet heeft ten Westen van Nangka Sawit en eene benteng heeft opgeworpen op den driesprong ten Zuiden van de eindletter van het woord Djaka Pekik. Beschrijf de maatregelen, welke den volgenden morgen worden geno men om den vijand uit zijne stellingen te verdrijven. (1 uur) 2. Wat is marschdiscipline, welke regels moeten tot handhaving daar van bij marschen in het oog worden gehouden? (50 min.) 3. Wat moet eene marsohdispositie inhouden? (30 min.) 4. Wat is het doel van het tactisch offensief en van het tactisch de- li) Zie kaart van het terrein tusschen Grrabag; en Getassan op de schaal van 1:20.000.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 206