HET NEDERLANDSCHE INFANTERIEHEWEER M. 71/8S. {Met eene plaat.) (1) I. Beschrijving van het geweer. Gedurende de tweede helft der maand April van dit jaar werden een elftal kapiteins van de verschillende regimenten infanterie gede tacheerd aan de Normaal Schietschool te 's Gravenhage, tot het aan- leeren der behandeling van het kort te voren voor de Nederlandsche infanterie aangenomen geweer M. 71/88. Ondergeteekende, behoord hebbende tot de hiervoren bedoelde ge detacheerde officieren, heeft gemeend den lezers van het Indisch Militair Tijdschrift geen ondienst te doen door mede te deelen wat hij te 's Hage van het nieuwe handvuurwapen der Nederlandsche infan terie heeft te zien gekregen en door tevens daaraan vast te knoopen een algemeen overzicht van hetgeen in Nederland omtrent het gebruik van dat wapen reglementair is vastgesteld in het „Voorschrift betref fende de Wapenen en Schietoefeningen bij de Infanterie" en het herziene Reglement op de exercitiën der Infanterie, voor zoover het betreft den: „Grondslag van het onderricht en Recrutenschool". De invoering van repeteergeweren bij de voornaamste legers van (1) In No. 3, jaargang 1889, van den Militairen Spectator kwam oen artikelvoor, getiteld: „Het Nederlandsche infanteriegeweer M. 71/88 en de nieuwe bepakking van „den soldaat" door H. en B. Op ons verzoek, daaromtrent tot die officieren gericht, werd door hen vergunning gegeven om van een der platen, behoorende bij hun artikel, gebruik te maken; eene vergunning die almede door de uitgevers van den Militairen Spectator werd verleend. Aan beide officieren onzen hartelijken dank voor hunne welwillendheid, die zeer door ons gewaardeerd wordt. De aandachtige lezer zal in ons artikel, wat de beschrijving van het nieuwe geweer betreft, veel aantreffen dat in het artikel van H. en B. voorkomt. Het streven naar volledigheid maakte het voor ons wenschelijk, om veel uit de uitstekende beschrijving van die heeren over te nemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 242