244 door de palpinnen 5, om welke zij kunnen draaien, wordende hun vaste stand verzekerd door een kleine verhooging aan de bovenzijde f6welke in een inlating van den zijvleugel van het magazijn grijpt. In het magazijn is een aanbrenger b (zie fig. 1 en 7), die bestaat uit een plaatje, waarop de onderste patroon in het magazijn komt te liggen. Fig. 1 doet den aanbrenger zien, wanneer de 4 patronen in het magazijn zijn, terwijl in fig. 7 het magazijn ledig is. Onder den aanbrenger is een spiraalveer b1 (fig. 1) oevestigd, die den aanbrenger met de daarop liggende patronen steeds naar boven drukt en den aanbrenger, zonder patronen er op, gedeeltelijk uit het magazijn licht. Aan den aanbrenger zijn twee geleistukken hc. aangebracht, die in de gebogen groeven van het magazijn loopen en daaruit, ook zonder dat er patronen op den aanbrenger liggen, niet bovenwaarts kunnen ge drukt worden, omdat de groeven zijn afgesloten door de pallen f3 (tig. 7). De aanbrenger met daaraan bevestigde spiraalveer is gemakkelijk uit het uitgenomen magazijn te nemer, en wel door hem iets omlaag te drukken en daarna de pallen, die de groeven van het magazijn afsluiten, iets naar beneden te drukken tot de vevhoogmgen fe vrijgemaakt zijn en naar buiten te draaien, waarna men den aan brenger voorzichtig naar buiten doet treden. Om de spiraalveer van den aanbrenger te scheiden, licht men ze over het geleistuk van de zijde, waar zij vastzit, en draait haar naar buiten en benedenwaarts, waarna zij als het. ware van zelf er uitvalt. De patronen, die in het magazijn gelegd worden, worden daarin gehouden, doordat aan de linkerzijde van het staartstuk door middel van een schroef een stelveer h is aangebracht, die een stelnok h1 heeft (fig. 8). Deze stelnok tegen beschadiging waarvan vooral bij het uit pompen van den loop steeds moet gewaakt worden gaat door den zijwand van het staartstuk en komt juist boven het magazijn uit. De stelnok is aan de bovenzijde afgerond, aan de onderzijde vlak. Een patroon, boven op den aanbrenger gelegd en met den duim ter hoogte van de stelnok omlaag gedrukt, doet deze nok bij drukking naar buiten uitwijken, zoodat de patroon dus in het magazijn kan komen. Daarentegen zal de stelnok niet wijken voor den druk op haar onder kantdoor middel van de spiraalveer door een patroon uitgeoefend zij blijft dus staan en belet derhalve de patroon uit het magazijn te springen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 250