247 patronen, die aan iedere compagnie verstrekt worden, zullen gelegen heid geven om alle voorbereidingen voor het schieten ook met gevuld magazijn te doen plaats vinden.) Bij het vullen van het magazijn patroon voor patroon verdient het ten zeerste aanbeveling om de patronen met den duim, ter hoogte van de stelnok, omlaag te drukken, zooals trouwens in de Recruten- school is voorgeschreven. Doet men dit niet, dan bestaat er kans zij het dan ook een zeer geringe dat een patroon met haar rand achter den rand van de daaronderliggende komt te liggen en dus b. v. de twee bovenste patronen een stand zouden innemen, als in fig. 9 voorgesteld, waardoor natuurlijk de grendel niet vooruitgebracht zou kunnen worden. Heeft zich echter dit uiterst zeldzame geval voorgedaan, dan heeft redres plaats door met den middenvinger de patronen een paar maal veerend omlaag te drukken. In het algemeen moet bij de behandeling van het repeteergeweer als beginsel gelden dat, wanneer eene hapering plaats heeft, men nimmer moet trachten door geweld dit euvel weg te nemen. De werking van het repeteermechanisme is in de practijk zeer eenvoudig en de stoornis, die zich trouwens uiterst zelden in den beginne wel eens zal voordoen, zal in den regel het gevolg zijn van niet genoegzame geoefendheid in de behandeling. Het geval, in fig. 9 voorgesteld, is zelfs moedwillig zeer moeieiijk te veroorza ken. Er moet echter hierop gewezen worden dat, mag er geen geweld worden gebruikt tot herstel van hapering, de bewegingen bij het laden, met name het openen en sluiten van den loop, met eene enkele beweging en zeer krachtig moeten geschieden. Eene niet krachtige opening van den loop zou de ledige huls niet dadelijk doen uitwerpen en het niet flink genoeg sluiten kan het niet afgaan van het schot veroorzaken en het geval van een vermeende weigering doen ontstaan. Ook het voor- en achteruitbrengen van den repeteerknop moet met kracht geschieden. Beweerden wij daareven dat in het algemeen de werking van het repeteermechanisme in de practijk blijkt zeer eenvoudig te zijn, van een onderdeel der behandeling van het repeteergeweer is dat schijn baar niet het geval.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 253