252 naar boven geopend worden, omdat de ransel erop steunt welke deksel door twee lussen rechts en links wordt gesloten. Op den bo dem der tasch bevindt zich een lint om de pakjes patronen gemak kelijk te kunnen uitnemen. Bovendien voert de soldaat in den ransel mede 6 reserve ledi ge houders, die door een blikken omslag te zamen worden gehou den. Het pakje ledige houders weegt 225 G. In het geheel voert de man aan patronen eu houders een gewicht mede van 4.5 KG. "VVat de munitie betreft, deze heeft ook eene wijziging ondergaan. De uitwendige vetting der scherpe patronen is vervallen zoolang er nog uitwendig gevette patronen zijn, zullen die worden gebruikt en vervangen door een inwendige vetprop, die van de buskruitlading is gescheiden door een druggetscliijf en van den kogel door een schijf perkamentpapier. Het gewicht der patroon is met 0.8 G. vermeerderd en bedraagt dus nu 43.3 G. De oude losse patroon, die te kort was om in de houders en in het magazijn gebruikt te worden, is door een nieuwe vervangen, welke uiterlijk denzelfden vorm heeft als de scherpe patroon. De lading bestaat, zooals reeds gezegd is, uit 2.5 G. buskruit, bedekt met een schijfje drugget eu verder aangestampt met zaagsel dat door een tweede schijfje drugget opgesloten is. II. Is een transformatie van het geweer ook voor de Indische Infanterie gewenscht? Het spreekt wel van zelf dat, toen wij gedurende onze detacheering aan de Normaal Schietschool voor het eerst met het geweer 71/88 kennis maakten, al dadelijk de vraag zich aan ons opdrong, of eene transformatie, als op het Nederlandsche geweer is toegepast, ook voor dat der Nederlandsch-Indische infanterie gewenscht en noodig zou zijn. Yóór onze meening daarover kenbaar te maken, willen wij eenige beschouwingen wijden aan de vraag, of het Indische leger in het algemeen thans reeds een bepaalde behoefte heefc aan een geweer,

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 258