274 reservestelsel missen, waardoor het niet mogelijk is om de formatie op voet van vrede geringer te maken dan op voet van oorlog, zoodat integendeel de sterkte in het garnizoen niet onbelangrijk grooter dan die te velde moet zijn, schijnt het mij hoogst onraadzaam toe het formatie-cijfer boven de 175 minderen op te voeren. Ook met het oog op de dislocatie van het veldleger in tijd van vrede schijnt het niet geraden daarmede verder te gaando logiesruimte, in de troepenkampementen in de verschillende garnizoenen beschik baar, veelal berekend op een formatie van ongeveer 680 a 720 min deren, kan voldoende geacht worden voor eene formatie van ruim 700 minderen per bataljon. Veel meer zou men daarin niet kunnen bergen en in de kampementen, gebouwd sedert het in werking treden van de organisatie van 1877, toen de formatie der veldbataljous werd teruggebracht tot hoogstens 583 minderen, zal het legeren van ster kere korpsen reeds niet zonder bezwareu mogelijk zijn, en hoewel die bezwaren, wanneer de maatregel overigens raadzaam ware, geenszins onoverkomelijk zijn, moet toch ook uit dien hoofde de formatie niet verder worden opgevoerd. De tormatie, zooals die thans voor de compagnieën der veldbataljona is bepaald, wordt aangegeven in den ondervolgendeu staat: Kapitein Luitenants Sergeant-majoor Fourier Europoesche sergeanten Amboneesche, Afrikaansche of Inlandsche sergeanten Europeesche korporaals Amboneesche, Afrikaansche of Inlandsche korporaals Tamboer Hoornblazers Fuseliers 1 4 129 1 3 1 1 6 4 4 6 1 4 113 6 1 4 106 Totaal minderen. 150 140 133 135

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 280