349 hen te verrichten werkzaamheden bij de compagnie; onmogelijk is het echter niet dat bij de voorgestelde grootere formatie in de practijk zou blijken dat de reeds thans zeer moeielijke en omvangrijke werk kring van den 'sergeant-majoor bezwaarlijk nog door een persoon naar eisch waargenomen kan wordenin dat geval zou, zooals reeds werd aangeteekend, in overweging kunnen genomen worden het over dragen van een gedeelte van zijnen dienst op den adjudant-onder officier der compagnie. Dikwijls wordt beweerd, ook op grond van de ondervinding ge durende de laatste jaren opgedaan, dat de thans bestaande inrichtingen tot kadervorming ontoereikend zijn om in de behoefte aan geregelde aanvulling van goed kader te voorzien en op dien grond over die inrichtingen de staf gebroken. Hoewel ik erkennen moet dat de organisatie en werking dier inrichtingen geenszins volmaakt is en ver beteringen in een en ander zeker noodig zijn, zoo gaat het toch niet aan hen te veroordeelen op grond van het onvoldoende der bereikte resultaten, waartoe zeker ook andere oorzaken hebben medegewerkt; hoogst onbillijk is het bovendien geen rekening te houden met de belangrijke verbeteringen in den toestand teweeggebracht door de Alg. order N0. 6 van 1887. Wanneer alle in deze aangelegenheid betrokken autoriteiten zich daaraan gelegen laten liggen, het niet aan oordeelkundige belang stelling en toewijding ontbreekt en tijd noch moeite worden gespaard, dan kan op den tegenwoordigen voet bij een compleet kader in de aanvulling met geschikte elementen zonder bezwaar worden voorzien dit is ruimschoots bewezen door de ondervinding gedurende 1888 en 1889 in het zeer omvangrijke aanvullingsrayon van het militair commando van Sumatra's Westkust opgedaan, alwaar door de ka- derschool van het 4de depotbataljon niet alleen in de tengevol ge van het gewone verloop ontstane behoefte voorzien, maar ook het schromelijk incompleet aan Inlandsch kader niet onbelangrijk ver minderd is. Zooals bekend is, telt de formatie der compagnie thans ook o. m. 1 tamboer en 4 hoornblazers, overeenkomstig den landaard der com pagnie; men heeft dus feitelijk vijf hoornblazers, waarvan één dienst doet als tamboer, want volgens de bestaande bepalingen moet deze

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 355