373 de losse NJ. 3. De pakjes scherpe zijn in bruin, de losse in grijs pakpapier ten getale van 10 verpakt en de pakjes voorzien van de letters S en L. Wat het vullen van den reeds beschreven patroouhouder betreft, bepaalt het voorschrift: dat na het genoegzaam openen van de uitein den der metalen strooken de patronen een voor een in den houder geplaatst worden, daarbij zorgende dat de eerst ingebrachte patroon tegen het hout en verder de patronen goed tegen elkander sluiten. Terwijl men den houder vervolgens in de linkerhand houdt en de metalen strooken tusschen den duim en den voorsten vinger een weinig naar elkander drukt, om de patronen behoorlijk daartegen te laten aansluiten, vouwt men met de rechterhand de uiteinden dier strooken zoover mogelijk over den rand en het kogeleinde der boven ste patroon dicht. In de 2e Afdeeling {Materieel en inrichting der schietbanen op vrije terreinen) zien wij de voor een compagnie tot dusver benoodigde 12 kamerschietcylinders met 6 uitstooters tot 6 kamerschietcylinders met 3 uitstooters ingekrompen. Daarentegen moeten in plaats van minstens 40 exercitiepatronen thans 500 dier patronen aanwezig zijn. In stede van den verouderden richt- en schietbok is een richtbok nieuw model ingevoerd, die ook als schietbok kan gebezigd worden. De invoering van den nieuw model richtbok wordt algemeen als een groote verbetering beschouwd. Zou het Indische leger ook geen behoefte aan een nieuwen richtbok hebben Reeds 6 a 7 jaren geleden zagen wij op het Dep. van Oorlog te Batavia een nieuw model richtbok, in vorm veel overeenkomst heb bende met den thans bij het Nederlandsche leger ingevoerdeD. Maar blijkens het Schietvoorschrift van 1888 heeft de Indische infanterie nog steeds het jaren bestaan hebbende model in gebruik. Met het oog op het invoeren van het repeteergeweer is het thans noodig geworden ook gedurende het vullen en het ledigen van het magazijn de seinschijf (bij den schutter) op te steken, terwijl gedu rende den tijd dat de seinschijf boven den waarnemingspost is uit gestoken, het magazijn noch gevuld noch geledigd mag worden. Overigens werden in de 3e Afdeeling {Dienstregeling en veiligheids-

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 379