376 Bij de oefeningen der miliciens, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, zal in elk geval het repeteervuur in knielende houding op 150 M. voorkomen. De gezamenlijke oefeningen zullen thans bestaan uit: a. salvo-, magazijn-, tirailleur- en repeteervuur op kleine, bekende afstanden b. salvo- en magazijnvuur op middelbare en groote afstanden, bekende en onbekende; c. het gevechtssehieteD. Het salvo-, magazijn- en repeteervuur kan zoowel in gesloten als in verspreide orde beoefend worden. Tot de gezamenlijke oefeningen worden slechts toegelaten die sol daten, die in de 2e klasse reeds de eerste oefening in het repeteervuur op 100 H. doorloopen hebben. Overigens zijn de bepalingen in het nieuwe voorschrift over de gezamenlijke oefeningen in hoofdzaak overeenkomende met die in het oude reglement. Het repeteervuur wordt bij die oefeningen hoogstens gedurende één minuut afgegeven. Omtrent het individueele gevechtsschieten en het gevechtsschieten met afdeelingen zal het nog niet verschenen „Aanhangsel" en het nieuwe voorschrift op het tirailleeren, dat reeds is afgekondigd maar nog niet verkrijgbaar gesteld, de noodige wenken bevatten. Over het algemeen wordt aan de gezamenlijke oefeningen, die 20 maal in het schietjaar moeten beoefend worden en waarbij, voor zoover het individueel gevechtsschieten en het gevechtsschieten met afdeelingen betreft, over een groot aantal patronen kan worden beschikt, zeer veel gewicht toegekend. De 5e Afdeeling van het Voorschrift Prijzen en premiën) heeft geene verandering ondergaan en in de 6e Afdeeling {Het inschieten en het onderzoek naar de treffers en de dracht der geweren) treft men als wijziging alleen aan dat het inschieten van het geweer met gevuld magazijn geschiedt. Omtrent de wijze echter, waarop de korrel verplaatst moet worden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 382