381 „Wordt nu den Eurasischen soldaat het huwelijk toegestaan, zoo kan met zekerheid voorspeld worden, dat in 20 jaar tijds de post pen sioenen op de begrooting van oorlog ontzettend zal stijgen, terwijl in de nakomelingen ieder depot een kolonie van bedelaars en onte vredenen zal krijgen, die steeds de militaire autoriteiten zullen lastig vallen om ondersteuning of een betrekking. In elk opzicht is dit ongewenscht daar het ras van regimentskinderen niet deugt in de gelederen en zij voor elke betrekking ongeschikt zijn." De „Pioneer" spreekt den wensch uit, dat, alvorens tot de oprichting van Eurasische regimenten over te gaan, dit punt nauwkeurig worde onderzocht, opdat de gevolgen er van duidelijk voor oogen staan. Taalstudie in het Britsch-Indische leger. Ongeveer 100 officieren van dit leger hebben dit jaar de bevoegd heid verkregen om als tolk in vreemde talen op te treden. Aan 38 werd dit diploma toegekend voor het Russisch, eene taal, welke kort geleden totaal onbekend was in het leger. Een nog grooter aantal slaagde wel in het examen, doch het diplo ma van tolk werd hun niet uitgereikt. Verloven in Britsch-lndië. De inspanning in aanmerking nemende welke de troepen zich hebben moeten getroosten in Birmah, is aan de officieren een speciaal verlof van twee maanden toegestaan als belooning voor hunne bewezen diensten. Thans kunnen zij daarvan geen gebruik maken, hetgeen tot groote ontevredenheid aanleiding geeft. Eerstens kunnen een groot aantal niet bij hunne korpsen gemist worden, wegens incompleet, ten tweede zijn velen te ver weg, om met het oog op de moeielijke reis iets aan hun verlof te hebben. De militaire autoriteiten stelden eenigea tijd geleden voor. in plaats van twee, drie maanden verlof te verleenen, doch de autoriteiten in het Vaderland, met hunne gewone, cynische onverschilligheid omtrent het Indische officierskorps, weigerden dit voorstel goed te keuren. Zoo moeten dus de mannen, die Birmah hebben helpen veroveren, de noodige rust blijven ontberen en zich tevreden stellen met de

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 387