408 1 fourier, 2 wachtmeesters, 6 korporaals, 1 trompetter, 16 cavaleristen, 4 cavaleristen, ordonnansen. Ambulance. 1 officier van gezondheid 2e klasse, 1 sergeant ziekenvader, 1 korporaal hospitaalbediende, 4 ziekenoppassers, 4 Inlandsche handlangers, 1 mandoer, 30 dwangarbeiders, 12 tandoes. Nadat de troepen des nachts in de kazernes een goed ontbijt hadden genuttigd en zich verzameld hadden bij het hek van Panteh Perak, had de afmarsch vandaar plaats, precies om 2s/4 uur voormiddags; de troep marcheerde in de navolgende orde langs den straalweg naar Pakan Kroëng Tjoethet detachement cavalerie slechts 50 passen vooruit, daar het nog donker was; daarop volgde de infanterie met verdubbelde rotten in ma'rschcolonnede H compagnie in de voor hoede, daarop de 2°, 3e en 4C compagnie, welke laatste de achter hoede uitmaakte; de ambulance achter de 3e compagnie; om 4 uur werd de post Pakan Kroëng Tjoet bereikt. Hier werd halt gemaakt en ontving de colonne twee gidsen, waar van één bij het peloton cavalerie en de andere bij den voortroep werd ingedeeld. Yan den postcommandant, den len luitenant Veerman, die zich dade lijk tot den colonnecommandant vervoegde, welke aan het hoofd der colonne ter zijde der versterking bleef staan, zonder af te stijgen, werden ecnige inlichtingen verkregen omtrent terrein, gidsen en het voetpad, dat de colonne Veerman zou volgen bij haren opmarsch naar de vijandelijke versterkingen. Den len luitenant Veerman werd door den colonnecommandant in

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 414