487 heeft hij slechts aanspraak op een traktement, gelijkstaande met dat van zes cavaleristen, d. w. z. op f 1.50 per dag. „Hij is dus wel verplicht zich door de levering van de uniformen eenigszins schadeloos te stellenhij laat zich daarin dan ook niet on betuigd." De staf van een bataljon bestaat uit een commandanteaïd-agha een tweeden commandant of adjudantkhalifa-caïd-agha, en een sergeant-majoor, bash-shoch. De compagnie wordt gecommandeerd door een kapitein (caïd-mia), die een of twee luitenants (meiazen), sergeanten (mokadem), korpo raals le klasse (humbachi) en 2e klasse (shoch) onder zijne bevelen heeft. De soldijen en traktementen bedragen per dag den bataljonscommandant 2cn commandant kapitein luitenant sergeant korporaal soldaat De cavaleristen krijgen f 0.25 daags. De Harabas krijgen dubbele soldij Behalve voeding en huisvesting verstrekt de Sultan jaarlijks aan ieder soldaat: 2 hemden, 2 tarbouches, 2 paar schoenen en een complete uniform. voor 0.75 0625 0.50 0.375 0.25 0.125 0.075 Artillerie en Genie- Door deze wapens worden twee bataljons gevormd van 8 compa gnieën, elke compagnie sterk 100 man. In ieder bataljon zijn 7 com pagnieën bestemd voor de veld-, de berg- of de vesting-artillerie; de achtste compagnie bestaat uit geniewerklieden. De manschappen voor deze bataljons worden geleverd door de Makhzeu-stammenzij zijn gewapend met kernbuksen en vergezellen steeds den Sultan. Deze bataljons worden geoefend door Fransche officieren en onderofficieren. •n Y) Y) Y) Y)

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 493