489 1 complete bergbatterij, van 6 getrokken bronzen vuurmonden, met draagbokkeo, munitie en voertuigen; een geschenk in 1885 van het Fransche Gouvernement; 8 bergkanonnen van Fransch staal, vervaardigd te Seraing 2 bergkanonnen stelsel Placencia, compleet met de munitie, on langs als geschenk ontvangen van het Spaansche Gouvernement. Zooals men ziet, ontbreekt de noodige eenheid in dit geschutr stelsel, dat hoofdzakelijk bestaat uit geschenken van vreemde mo gendheden. Met behulp van kameelen wordt het positiegeschut van het Noor den naar het Zuiden van het land verplaatst, naarmate de behoefte er aan zich doet gevoelen. De Sultan houdt echter niet van groote kalibers. Hij geeft de voorkeur aan de bergvuurmonden, omdat zij gemakkelijker te behandelen zijn, op muildieren kunnen worden vervoerd, en het hem dientengevolge mogelijk is zich er van te bedienen bij zijne talrijke expeditiën en ze mee te nemen van de eene residentie naar de andere, zoodat hij dit geschut steeda ter zijner beschikking heeft. Cavalerie. De geregelde cavalerie, sterk 800 man, volgt evenals de artillerie en de genie steeds den Sultan. Zij wordt gevormd door menschen uit de Makhzeu-stammen, draagt den naam van „El Mesekrin" en bestaat uit zes eskadrons. De bewapening is slecht, het eene eskadron is bewapend met lanseneen ander met Wiuchester- karabijnen, de rest heeft een Arabisch geweer, terwijl allen een sabel dragen. De ruiters rijden en rnanoeuvreeren op Arabische wijze. Hunne kleeding is de gewone Arabische, eene uniform hebben zij niet. El Mesekrin wordt gecommandeerd door een caïd-agha, bijgestaan door een khalifa. Aan het hoofd van ieder eskadron staat een caïd- mia met twee subalterne officieren. Vóór den tegenwoordigeu toestand, nu de Askaris een zoo grooten invloed uitoefenen, bestond de grootste macht van het leger uit. een

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 495