497 Italië In Italië wordt een door den kapitein ïus van het 9C bersaglieri- regiment uitgevonden klein kaliber repeteergeweer beproefd, dat. 15 patronen in een kolfmagazijn bevat, en waarbij de terugstoot na het schot dienstbaar gemaakt is aan het opnieuw laden vaD het geweer. Zwitserland. Ben repeteergeweer van 7.56 mM. kaliber is thans aangenomen er zal onmiddellijk met de vervaardiging een aanvang worden ge maakt, terwijl men tevens zal overgaan tot den aanmaak van pa tronen met metalen wand en van buskruit zonder rook. De aanvankelijke snelheid van het geweer (model 1889) is 600 M. (van het thans bestaande 435 M.), terwijl het gewicht van het nieuwe geweer zonder bajonet 2 HG. minder dan van het oude is en de bajonet 1.35 HGr. minder weegt dan de nu in gebruik zijnde. Bovendien wint men op de 100 patronen nog 4 HG. aan ge- wichts vermindering'. Het magazijn is voorzien van een sluitstuk, zoodanig ingericht dat het geweer ook als enkellader kan gebruikt worden. Al dadelijk zal men maatregelen nemen om den aanmaak van 150,000 geweren en voor elk wapen 300 patronen te verzekeren. Het geweer kost 80 francs, terwijl voor de 45 millioen patronen op oen uitgaaf van 4 millioen francs gerekend wordt. Oostenrijk. Om het den man mogelijk te maken, na langdurig snelvuur den loop van het geweer aan te vatten, is een handbeschermer (Hand- schiitzer) ingevoerd. Deze bestaat uit een stuk zeildoek, dat vóór het vizier om loop en lade bevestigd is en aan de binnenzijde voor zien is van een stuk vilt, waar het op den loop, en van een stuk leder, waar het op de lade rust. Spanje. Het geweer Remington model 1871 (kaliber 11 mM.) wordt ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 503