519 Ik vestig in het bijzonder de aandacht op de navolgende punten, in bovenaangehaalde Inleiding vermeld: le. de oefening der officieren en onderofficieren onder de wapens en met onbepaald verlof; 2e. de noodzakelijkheid om de troepen in elk jaargetijde in den veld dienst te oefenen 3e. het gestadig traineeren der paarden. Die beginselen, welke op de gevechtsoefeningen betrekking hebben, zoo als die zijn te vinden in het voorschrift voor de manoeuvres der infanterie le gedeelte N°'s. 5 11, 118 121, 123 125, moeten ook hunne toe passing vinden bij de exercitiën van het wapen der cavalerie. Dit wapen moet bovendien zijne manschappen volledig bekwamen in de oorlogs-rij- kunst en in het onderricht man voor man in den wapenhandel, en meer in het bijzonder de aandacht vestigen op de oefeningen in den dienst te velde. De aard der inspectiën en de wijze, waarop die worden gehouden, heb ben een grooten invloed op het onderricht van den troep. "Worden zij te dikwijls herhaald, dan schaden zij den dienst; om tijd te winnen is het nuttig, den datum der te houden inspectie niet vooruit bekend te stellen. Inspectiën over hetzelfde onderdeel van den dienst binnen een te kort tijdsverloop behooren door elkeen, die een rang of graad bekleedt, ver meden te worden. De inspectiën moeten overeenstemmen met het eigenaardig karakter van de verschillende takken van den dienst. De inspecteur, die slechts zijne aandacht vestigt op de détail-instructie (op grond dat zijn voorgenomen reisroute of het jaargetijde eene eventueele inspectie over zaken van hooger belang in den weg zou staan), zal de persoonlijke waarde van den comman dant der te inspecteeren troepen niet juist beoordeelen; bovendien zal laatstgenoemde ophouden zijne aandacht op die hoogere belangen te vestigen. Gedurende hun jaarlijksche reis zullen de bevelhebbers van legerkorpsen de troepen, onder hun commando ressorteerende, op een geschikt tijdstip in détail inspecteeren met het oog op hunne geoefendheid in den dienst te velde. Uit de rapporten, die mij zullen worden toegezonden, zal moeten blijken, dat in dien zin de inspectiën zijn gehouden. Ik gelast tevens, dat bij al deze inspectiën over de geoefendheid van den troep in den dienst te velde de inspecteurs aan de commandanten der troepen zullen voorschrijven, voor zooveel het terrein zulks toelaat, steeds den vijand te markeeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 525