>1- 526 Geneeskundige dienst. Officier van gez. 2e kl. EL G. Dumont, 26 man hospitaalpersoneel, 2 mandoers en 40 dwangarbeiders. De ontscheping der troepen begon in den voormiddag van den 5en Mei, doch kon, hoofdzakelijk wegens het ongunstige weder, dien dag niet afloopen. Het aan wal gezette troepengedeelte bivakkeerde in de half verbrande, doch nog zeer versterkte kampong Koeala; het werd gedurende den nacht niet verontrust. Den volgenden morgen werden de nog aan boord gebleven troepen ontscheept; het debar- kement was ten 10 uur des voormiddags afgeloopen. Yan den vijand was intusschen bekend geworden dat hij zich aan weerszijden van den weg, die van de landingsplaats naar de versterking liep, in kuilen en loopgraven had genesteld, zoodat men moest ver wachten dat de opmarsch zou worden bemoeielijkt. De colonne-com mandant gaf daarop de navolgende orders: 1°. De ransels en goederen, die niet direct noodig zijn, worden per stoomsloep en tongkang langs de rivier naar de versterking Edi gebracht. 2°. De 2e compagnie, onder kapitein G. A. Hansen, waarbij een klein gedeelte der genietroepen en tandoes met eenig hospitaalper soneel, maakt langs het strand gaande eene omtrekkende beweging, langs de rechterflank der vijandelijke stellingen, na welke omtrek king verband moet worden gehouden met de hoofdcolonne, die langs den grooten weg naar de versterking Edi zal marcheeren. Die com pagnie zal zich nabij die versterking bij de hoofdcolonne aansluiten. Alle vijandelijke stellingen, die zij ontmoet, zullen worden ge nomen, en de vijand met de grootst mogelijke verliezen wor den teruggedreven. 3°. Onder den colonnecom mandant zullen langs den groo ten weg marcheeren de 4e com pagnie en de artillerie met het gros van de genietroepen en de 2e sectie 4e comp. flHjflH -e Lt. van Beusekom. voorhoede tevens dekking- artillerie le Lt. Baermaijer sectie bergartillerie 111 Van barienkhofen. 50 a 100 M. Kapt. Mollinger Exp. Commandant. 3e sectie 4e comp. WÊÊÊÊÊÊÊ 2e Lt. van Hattum.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 532