528 verder deboucheerenden gevolgd. Drie der vijanden sloegen op de vlucht, de overigen werden deels door geweerschoten deels met de bajonet afgemaakt. Onmiddellijk ging de compagniescommandant met een tiental manschappen op eene tweede groep kuilen aan, waar zich weldra een hevig gevecht ontwikkelde. Toen gaandeweg meer manschappen zich daarin mengdendolven de Atjehers weldra het ouderspitgeen hunner ontkwam. Inmiddels waren ook de genietroepen uit het bosch gedebou- cheerd, en ging men verder op eene derde, meer verwijderde groep kuilen los, van waaruit de vijand een hevig vuur opende; dicht genoeg genaderd zijnde werd met een luid hoera de stormloop aangevangen, en was men weldra handgemeen. Ook hier behiel den wij ondanks den heftigen tegenstand de overhand; de vijanden, die van geen wijken wisten, werden allen afgemaakt. De enkele Atjehers die den troep hierna nog beschoten, werden door vuur weldra verdreveD, waarop de compagniescommandant verzamelen en ophouden met vuren liet blazen. Slechts langzamerhand kwamen de door het gevecht zeer uiteengeraakte manschappen bijeende ge wonden werden verbonden en de door de hitte bevangenen weder bijgebracht. Een klewangaanval, gedurende dit bedrijf door 5 vastbe raden Atjehers op de nog niet verzamelde compagnie ondernomen, werd verijdeld, doordien de Amboineesche sergeant Karuwal den vijand tijdig bemerkte en hem met 4 anderen onmiddellijk tege moet trok; het vijftal vijanden werd gedood. Eenige vijanden die daarna het vuur op de verzamelde compagnie openden, werden spoe dig verdreven. Hiermede was het gevecht te dier plaatse afgeloopenhet had een half uur geduurd; de vijand liet ongeveer 40 lijken op het terrein liggen. De hoofdcolonne was intu9schen eveneeDS met succes opgetreden. Nadat door de omtrekkende beweging de vijand was verrast, was het artillerievuur bij die colonne gestaakt en rukte de voorhoede langs den weg verder voorwaarts, waarbij zij weldra uit het front der vijandelijke stelling werd beschoten. Ook hier werd niet lang ge talmd; eene sectie onder luitenant Van Beusekom rukte tegen den in kuilen ingegraven vijand op en ging, na een korten afstand te

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 534