531 Ten 8 uur in den avond deelde een der aangewezen gidsen mede, dat de vijand geene versterkingen had opgericht, doch alleen tal van loopgraven en kuilen gegraven Na de verklaring van den wd. assis tent-resident, dat deze gids, Mat Said genaamd, een zeer vertrouw baar persoon, was, die herhaaldelijk uitstekende diensten had bewezen, werden de disposition voor den volgenden dag naar aanleiding van die mededeeling zoodanig gewijzigd, dat nu de geheele colonne ver- eenigd op 's vijands stelling zoude aanrukken. Den 8en Mei werd 's morgens ten 4 ure afgemarscheerd in neven staande orde. Ten 5-f uur werd de brug C, over den eersten zijtak der Pedawa Pontong, be reikt en het omliggend terrein verkend, waarna een voetpad in N. O. richting werd inge slagen, dat volgens de gidsen naar 's vijands positiën leid de. Op dit pad werd op twee gelederen uit de flank ge marcheerd daarna op open ter rein komend, werd een peloton der voorhoede in gesloten groe pen opgelost, het andere volgde in open sectiecolonne op hoog stens 50 pas daarachterook de hoofdcolonne formeerde de open sectiecolonne. Na 400 M. te zijn voortgerukt, nam de voorhoede eene groote bende Atjehers waar, die echter, nog voordat daarop een salvo kon worden gegeven, plotseling ver dwenen zij hadden zich in loop graven en kuilen laten zakken. Op da hoofden, die van tijd tot tijd in de alang-alang zichtbaar werden, le comp. kapt. v. Byievelt. 2e comp. kapt. Hansen. dekking art. sectie bergart. art. munitie le. luit. Baormaijer van Barienkhofen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 537