532 gaf de voorhoede enkele salvo's. Ook de artillerie kwam in bat terij en beschoot de gedekte vijanden met enkele granaten en granaatkartetsen. Toen de vijand niet terug vuurde en blijkbaar geen stand hield werd ook ons vuur ge staakt en de marsch ten 6^ uur voortgezetde 4e compagnie week daarbij eenigszins Noord waarts uit de colonne, ten einde de voorste linie te dekken tegen flankaanvallen uit die richting, waar de bende het eerst gezien was. Ter hoogte van den peper tuin B gekomen, werd halt ge houden. De le en 2e compag nie namen met hunne gevechts linie stelling in den oostelijken rand van dien tuin, hunne sou tiens daarachterde overige troepen namen de positiën in, op de schets aangegeven; de artillerie kwam links in batterij. De voorste sectie der 4e compagnie gaf salvo's op eene ten N. van den pepertuin B zichtbare bende Atjehers, toen zij plotseling zelf op hare linkerflank op 200 M. afstand vuur ontving. De colonne commandant gaf daarop deze compagnie last, den vijand van die zijde te verdrijven, waarop zij zich in de richting Z IJ in beweging stelde, de voorste sectie onder den len luitenant J. J. A. Gaade in gesloten groepen voorop, de anderen in open sectiecolonne op 25 a 50 pas daarachter De artillerie kreeg tegelijkertijd last het vuur te openen tot ondersteuning der 4e compagnie, terwijl de colonnecommandant zijn luitenant-adjudant afzond, om de 2e compagnie te gelasten uit den pepertuin tot ondersteuning op te rukken. Bij r hield de 4e compagnie halt; de 2e sectie kreeg last de ge- IA- "1 A l 4e comp. kapt. Mollinger. genietroepen trein luit. Hageman. ambulance 25* I le pel. res. comp. off. v. gez. le kl. Mnntjng. I 1 50 al00x kap. In 't Velt. I I 2e pel. res. comp.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 538