535 stond, dat de troep van verschillende kanten van zeer nabij kon worden aangevallen, werd bij dien marsch van den carre-vorm ge bruik gemaakt. De le compagnie vormde daarbij de vóór-, de 4e compagnie de achter-, de 2e compagnie de rechter- en de reserve-com pagnie de linkerflank; de artillerie, de genietroepen en de ambulance namen binnen het carré plaats. De zeer talrijke kuilen en loopgraven, die men passeerde, bleken echter allen verlaten. Op den weg naar Pedawa Besar werd de gewone marschvorm hersteld. Ten 9^ uur was de colonne te Edi terug. Yolgens betrouwbare berichten had de vijand een verlies geleden van 200 dooden en gewonden. Tal van voorlaadgeweren en blanke wapens werden buit gemaakt. Aan onze zijde waren gesneuveldde le luitenant J. J. A. Gaade, de Eur. korporaal Steinmuller en de Eur. fuseliers Zimmer, Lictem- berek en Verfaillie, allen van de 4° compagnie. Gewond werden de Eur. korp. Schordel], de Eur. fuseliers Israel, van Duuren, van Del den, Schoffelmeer, Yan Maele, Yan Yuuren, Buising, Hoffmann, Meu- lebeek, Tom, Beekman, Yan den Berg, de Amboineesche fuseliers Laso en Lekemila en de Eur. korporaal der artillerie Albini. Korporaal Schordell, ridder der Militaire Willemsorde, stierf den volgenden dag aan zijne talrijke bekomen wonden. Yier geweren van gesneuvelden gingen verloren. In het gevecht waren verschoten door de le compagnie 600 patronen 2e 2292 4e 1327 reserve 3653 artillerie 6 gran. en 3 gran. kart. Een kort rapport van het voorgevallene werd terstond na het gevecht door den colonnecomandant aan den Gouverneur ingediend, met het daarbij gevoegde verzoek om ook nog de 3e compagnie van het 3e batal jon, benevens aanvulling van infanterie-en artillerie-munitie te zenden. Den 9cn Mei rukte, op verzoek van den radja, volk van hem uit tot verkenning van het gevechsterrein. Dit verzoek was gereedelijk toegestaan, ten einde de Edineezen meer van nabij getuige te doen

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 541