602 1 April 1889 aangekondigde opening eener infanterie-schiet- school te Meester-Cornelis, waarvoor in Februari j 1. bet noodige vaste personeel is aangewezen (l kapitein-directeur, 2 luitenants instructeur, zoomede 4 Europeesche onderofficieren en 2 inlandsche korporaals) en waarbij jaarlijks in twee ploegen in 't geheel 20 luitenants en 48 sergeanten of korporaals zullen geoefend worden. En ten andere de voorgenomen invoering in verschillende garnizoenen (uit gezonderd die van eene mindere sterkte dan 175 man) van verbeterde schijfinrichtingen (gewijzigd type Yeltman), waardoor de voor schiet oefeningen af te zonderen tijd geheel zal kunnen worden gewijd aan de vorming van goede schutters, daar de officieren-instructeurs, ten gevolge van de meerdere veiligheid die de nieuwe schietstanden aan bieden, alsdan hunne waakzaamheid niet tevens tot het waarnemers- personeel behoeven uit te strekken. Yan de voor een beperkt getal Indische officieren opengestelde gelegenheid om bij de normaalschietschool hier te lande te worden gedetacheerd, werd in 1888 gebruik gemaakt door een viertal daartoe door het Indisch legerbestuur aanbevolen infanterie-officieren met verlof. Ook wordt af en toe aan officieren der Indische artillerie met verlof, op hun verzoek, de gelegenheid gegeven tot bijwoning van een cursus bij de artillerie-schietschool in de legerplaats te Oldebroek. Remonte. Aan de in het begin van 1888 naar het eiland Soemba (residentie Timor) gezonden remonte-commissie mocht het ge lukken aan hare opdracht te voldoen en aldaar 250 remon te- en 30 jonge paarden aan te koopen, waarna zij in Juli naar Java terugkeerde. De aankoop op Zuid-Celebes, elders dan ter hoofd plaats, waarmede twee officieren uit het garnizoen van Makasser waren belast, leverde slechts 24 paarden op, die niet dan met veel moeite in de afdeeliug Zuiderdistricten werden verkregen. Overigens vonden, als naar gewoonte, eenige aankoopen plaats op Java en te Makasser. In het geheel werden in 1888 aangeschaft 305 paarden voor de artillerie en cavalerie, 25 muildieren (in China) voor de artillerie, benevens 39 jonge paarden voor het in de tweede helft van 1S88 op-

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 608