607 aanleiding tot zeer onregelmatige uitkomsten op verschillende dagen. Om deze nadeelen op te heffen heeft men veerende buffers aan gebracht. Daartoe wordt de stalen mantel niet aan het staartstuk vastge schroefd, doch er eenvoudig over heen geschoven, tot een nok in een gat in de lade past en door eene schroef, welke van onderen door de lade gaat, wordt vastgezet. De ruimte tusschen den mantel en den loop wordt aan de mon ding gedeeltelijk gevuld door een ring, vastgesoldeerd aan den mantel, waardoor de loop zich gemakkelijk heen en weer kan bewegen. Op de monding van den loop is een moer geschroefd met uit stekenden rand. In de ruimte tusschen dezen rand en den bovengenoemden ring wordt om den loop van het geweer een spiraalveer geplaatst, die dus bij het teruggaan van den loop wordt samengedrukt en den terugstoot breekt. Een tweede buffer wordt geplaatst achter het staartstuk. Do kruisschroef vervalt, doch wordt vervangen door een T of zwaluw- staartvormige nok welke pastin de uitholling van een in do lade ingelaten ijzeren plaat die door eene schroef op zijne plaats wordt gehouden. In den doorboorden nok bevindt zich een spiraalveer, die dus bij het zich achterwaarts bewogen van het staartstuk eveneons gespan nen wordt, De loop met staartstuk en sluittoestel kan zich dus vrij achterwaarts bewegen in den stalen mantel en de met dezen stevig verbonden lade. Alleen moet daartoe de weerstand overwonnen worden van de in de buffers geplaatste spiraalveeren. Bij het schot wordt daar door de terugstoot niet dadelijk aan de lade meegedeeld, doch over gebracht op de spiraalveeren, die elkander ondersteunen in het ver nietigen van de kracht van den terugstoot. De buffer aan de monding heeft nog het groote voordeel dat de trillingen, welke door den loop gaan, hun knooppunt aan de mon ding hebben, waardoor zij geen invloed kunnen uitoefenen op den uitvaartshoek. Ter onwrikbare bevestiging van den stalen mantel aan de lade verdient het aanbeveling, den eersten door meerdere nokken en schroeven aan de lade te verbinden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 613