608 Lit den aard der zaak kan deze methode slechts toegepast worden op mantelgeweren, waarbij de loop zich vrij kan uitzetten. Omtrent de proeven met deze geweren wordt niets meegedeeld. Door den fabrikant Schlegel te Dusseldorf wordt een geweer aan geboden dat patronen met twee kogels verschiet. Het geweer heeft veel overeenkomst met het stelsel Mauser. De kamer alleen is langer terwijl de aftrektoestel gewijzigd is. De patroon bestaat uit een messingen huls, die naar achter ke gelvormig verloopt. De 2e kogel is de afsluiter van de buskruitlading van den voorsten, welke afsluiting noch verzekerd wordt door een 8C^ÜQe was achter den 2n kogel. De 2° kogel heeft een groef, waarin het ontstekingsmiddel voor de voorste patroon wordt geplaatst, ter wijl over het voorste gedeelte van den achtersten kogel kanaaltjes loopen, waardoor de vuurstraal zich aan de voorste lading kan meedeelen. Beide ladingen worden ontstoken met behulp van denzelfden trek ker. Deze is zoodanig ingericht dat een onder den loop geplaatsten van onderen naar boven werkenden haan in beweging wordt gebracht door den druk tegen den trekker. Deze haan doet het fulminaat in den rand van den 2™ kogel ontbranden, terwijl, door eene bijzon dere inrichting, iets later de slagpin naar voren schiet, waardoor de achterste patroon ontstoken wordt. Met dit geweer kunnen gemakkelijk 32 kogels per minnut wor den verschoten. De eens gebruikte hulzen kunnen weer worden gebruikt. Om de snelheid van het vuur, zoowel bij achterlaadgeweren, als bij magazijngeweren te verhoogen stelt de Zwitsersche Industrie Geselschaft voor den soldaat te voorzien van een patronenmagazijn van den volgenden vorm. Een kartonnen doos, waarin een plankje voorzien van gaten, waardoor de patronen gestoken kunnen worden de middellijnen dezer gaten zijn niet gelijk, om te voorkomen dat het uitnemen van even- hoog staande patronen bemoeilijkt wordt. Aan deze doos wordt een stukje lint of touw bevestigd, dat de soldaat, wanneer hij in de positie van vaardig staat, of vuurt, om 3 of 4 vingers van de linker hand kan wikkelen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 614