611 genomen om een einde te maken aan den invloed van een geestelijk opperhoofd Hla-u, welke nog voortdurend worden toegepast. In het Ye-U-district heerschte rust en werd allerwege vooruitgang bespeurd. In Kioukse werd na een geruimen tijd van rust de vrede weder ver stoord. In dit district verscheen plotseling Budda-Yaza, die de naburige streken afliep, en gevolgd werd door een pretendent uitMandalay, Setkya Mintha, die Bau plunderde. Beide oproertjes werden weldra gedempt. Dit district bracht slechts 30 p. s. meer op dan in het vorige jaar. In het district Lower Chindwin brak in October 1887 een ernstige opstand uit, onder de leiding van den zoogenaamden vorst Shwegyobin. De opstand werd gedempt, maar twee officieren verloren er het leven. De inkomsten bedroegen ongeveer 70,000 p. s. meer dan in het jaar 1887. In Uppei'-Chindwiu zijn de uitgebroken onlusten zeer hevig geweest. Het verslag zegt, dat daar op geen duurzame rust te rekenen valt zoolang de Chins en hunne Birmahsche vrienden niet een duchtig pak slaag hebben gehad. In Myingyan is een opstand, die op het punt stond van uit te barsten, in de geboorte gesmoord door het gevangen nemen van den leider. Twee van de meest beruchte hoofden hier werden gedood, terwijl de invloed van den derden aan het tanen is De opbrengst van Myingyan nam met 14.000 p. s. toe. In het Pagan-district hadden nog steeds ernstige ongeregeldheden plaats, terwijl de pogingen van het bestuur om in Mimbu de rust te herstellen slechts gedeeltelijk slaagden. Ook in het Taungdwingi district had het bestuur het hard te verantwoorden. Iu Meiktilla is de invloed van de dacoits zoo goed als verdwenen, bepaalde hoofden bestaan niet meer. De belastingen brachten ruim 23000 p. s. meer op. Yemethin is rustig en geheel gezuiverd van dacoits. Enkele ben den hielden zich nog verborgen in de heuvels ten O. van de rivier Sittang in het Pyinmana district, waar zij in April jl. 2 politieposten overvielen en verbrandden. Over het geheel genomen is het verslag zeer gunstig; het vermeldt

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 617