614 1887 waren deze cijfers verminderd tot 3242 vrouwen met 6333 kinderen. Het Leger van den Congo-staat (1S88). Leopold II, koning- van Belgie, is souverein van den Congo-sfaat. Het centraal bestuur van den nieuwen staat bevindt zich te Brussel en staat onder de Gouverneur-Generaal Camille Janssens. Het is in twee directiën gesplitst; de kapiteins Laurent en Coquilhat zijn chefs. Da Congo-staat wordt thans bestuurd door den onder-Gouverneur Ledeganck, wiens residentie Boma is. Het gebied is verdeeld in 11 districten, welke ieder door een districtscommissaris bijgestaan door eenige ambtenaren bestuurd worden. Elk station heeft eenig ganizoen, gevormd uit soldaten, Haoussas en inboorlingen van Zanzibar. Aan de oostelijke grenzen worden twee verschanste legerplaatsen aangelegd met het doel de invallen van de Arabieren te keeren. De eerste dezer legerplaatsen wordt opgericht aan het einde van het bevaarbare gedeelte van de Aronhonnirivier en zal gecomman deerd worden door den luitenant Jerome Becker, vroeger chef van het station Karema aan het Tanganita meer. De tweede verschanste legerplaats wordt opgericht aan het einde van het bevaarbare gedeel te van de Omani, een zijrivier van de Sankourou. Met het oog op den aanleg dezer versterkingen zal het personeel van het Onbangi en Quellé-distriet uitgebreid worden met 12 Europeanen, 50 Haoussas en 30 Zanzibar-soldaten. In iedere legerplaats zal eenig Europeesch personeel en een of meer compagnieën gestationeerd worden. Den luitenant Reget van het Belgische leger was de oefening van de militaire macht opgedragen, welke gerecruteerd wordt uit drie of vier halfbeschaafde rassen, als de Haoussas en de Zanzibariten en uit geheel onbeschaafde volkstammen als de Bangalas. Commandant van het geheel is de Belgische kapitein Avaert. De sterkte is vol doende om in alle deelen van den staat met behulp van de amb tenaren orde en veiligheid te handhaven. Met de nog verwacht wor dende contingenten zal de totaalsterkte ongeveer 2000 man bedragen waarvoor in 1887 noodig was eerie som van 615, 116 francs.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 620