622 Ziedaar zeker wel het streven om de oefening der troepen de werke lijkheid nabij te doen komen zeer ver voortgezet. Wel is deze wijze van oefening niet officieel voorgeschreven, maar de omstandigheid dat generaal Dragomirow ze aanbeveelt, zal haar zeker wel doen toepassen. Dat zulk een methode voor andere legers wat al te Russisch zal zijn, meenen wij wel te mogen aannemen. Het hoefbeslag zonder nagels. (niet eene schets.) Op de bij deze aflevering behoorende plaat geven wij eene afbeelding van een hoefijzer, dat zonder nagels aan den hoef bevestigd wordt en in Londen wordt vervaardigd door de Adjustable Horse Shoe Company Dit hoefbeslag werd in de vergadering van 3 Mei 11. van het Britsche Royal United Service Institution vertoond, en door vele leden onderzocht, die allen de waarde er van erkenden. De volgende voordeelen worden er aan toegekend 1. Geen nagels of schroeven in den hoef en dus geen gevaar voor be schadiging van den hoef door zorgeloosheid of ongeluk. 2. Geen onnoodige drukking op eenig deel van den voet. 3. De sluiting is stevig en onverbreekbaar. Zij kan naar verkiezing vaster of losser worden gemaakt. 4. Het kan elk oogenblik afgenomen worden en wordt in enkele se conden herplaatst. 5. Het kan aan eiken vorm en elke grootte van hoef aangebracht worden. 6. Het steunt den hoef en voorkomt hoefontsteking. Door ondervinding is gebleken dat het beslag niet bij ongeluk kan loslaten. Het komt ons voor dat dit nieuwe hoefbeslag ook niet zonder nadee- len zal zijn. Werving in Afrika. Er was een tijd, waarin het Indische Leger tal van orang hitanis in zijne gelederen telde en naar 't geen de krijgsgeschiedenis leert hebben zij zich geen slechten naam verworven. Nog zijn er velen onder het tegenwoordig officierskorps, die met Afrikanen in aanraking zijn geweest

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 628