83 militairen droegen een gedeelte van hun aantal patronen in de broek zakken dat deze zakken voor dergelijke opberging geheel ongeschikt zijn, behoeft geen betoog. De Hansel. Daar deze bij expeditiën of excursiën in Indië zoo goed als nooit door den man zelf gedragen wordt, doch hem meestal als reisknffertje meegegeven of nagezonden, zoo opper ik de bescheiden meening, dat zijn lederen kist hiertoe beter geschikt is. Dit voorwerp kan behoorlijk gesloten worden, het goed blijft er steeds droog in, en het vervoer en gros is veel gemakkelijkerboven dien kan men er tot bevordering der herkenbaarheid zonder be zwaar een naambriefje opplakken. Een z. g. broodzak, niet al te groot en van waterdichte stof ver vaardigd, zou de man op marsch en te velde ter vervanging van den ransel zeer gaarne willen meedragen; de kosten van aanschaffing en de reparatieloonen der ransels zouden dan tot betere doeleinden aange wend kunnen worden. De Helmhoed. Bjj eenige militairen, die klewangslagen over hun hoofd en in den hals hadden gekregen, waren deze slagen niet doodelijk en hebben zij waarschijnlijk hun leven te danken gehad aan den helmhoed, daar deze toevallig nog nieuw en zeer hard was. Minder aangenaam is het dus, dat dit hoofddeksel zoo spoedig zijne stevigheid verliest. De Schoenen. Den 4™ dag van het uitrukken te Edi moest 5°ja der mindere militairen te huis blijven, omdat ze hunne voeten hadden stuk ge- loopen, waarvan geen der officieren den minsten last had, hoogst waarschijnlijk wel omdat deze meestal zeildoeksche schoenen droegen. Bajonetsckermen. Het is ook weer gebleken dat het bajonetschermen niet genoeg kan beoefend worden, daar na het handgemeen, aan de geweren de O

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 89