87 wier naam vermeld staat ia de aan den officier-deelnemer uitgereikte polis. Dank Z17 deze voorzorgen, is er tot dusverre nog nooit meer dan 24 uur verloopen tusschen het oogeablik van sterven en het uitkeeren van de ondersteuning, wat van te grooter beteekenis wordt, wanneer rekening wordt gehouden met de verbazende uitgebreidheid van het grondgebied der Vereenigde Staten. Een officieel karakter draagt de Vereeniging hoegenaamd niet; in tegendeel, uit het volgende zal blijken dat zij volmaakt onafhankelijk is. Wanneer het Gouvernement haar op alle mogelijke wijzen steunt, is dit alleen om haren werkkring gemakkelijk te maken en vooral; om de uitbetalingen met den meesten spoed te kunnen doen geschieden. Statuten van de Vereeniging. De Vereeniging, zeggen de statuten, heeft ten doel op eene nette, eenvoudige eu krachtdadige wijze te hulp te komen aan de familie van overleden officieren. Zij is gevestigd te Washington. Aan het hoofd staat een raad van administratie, bestaande uit een president, een vice-president, een secretaris-penningmeester, allen gekozen in de jaarlijksche algemeene vergadering der leden. Deze raad vormt met twee daaraan toegevoegde leden, op dezelfde wijze gekozen, het uitvoerend comité. Ieder officier of daarmede gelijkgestelde kan lid worden mits hij jonger zij dan 50 jaar b. een bewijs van eene goede gezondheid kan overleggen, afgegeven door een geneesheer; c. door het uitvoerend comité worde aangenomen. Ieder lid betaalt bij zijne toetreding een entree ten bedrage van een halven dollar voor elk jaar van zijn leeftijd, en vervolgens een zekere premie, waarover hieronder nader zal worden ge sproken. Deze verzekeringspremie wordt per jaar en vooruit betaald, hetzij in eens, of in twee malen. Hare berekening geschiedt als volgt: Op den le" April van ieder jaar worden de leden naar hunnen leeftijd in 9 klassen verdeeld. Voor iedere klasse wordt eene verschillende contributie bepaald,

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 93