89 alleen reeds het recht op de uitkeering en verbeurt bovendien alles wat hij vroeger heeft betaald. De sommen, welke de Vereeniging op deze wijze verkrijgt, worden geboekt onder een afzonderlijk hoofd „overschot van ontvangsten." Wanneer een officier, na uit de Vereeniging te zijn getreden, op nieuw als lid wordt toegelaten, beslist het uitvoerend comité over het al dan niet overbrengen op zijne creditzijde van het reeds vroeger te goed gemaakte. De onvermijdelijke onkosten worden gedekt door eene afzonderlijke bijdrage, welke voor alle leden gelijk is, en welke betaald moet worden op den len April van elk jaar. Reglementen van de Vereeniging. President, vice-president en secretaris-penningmeester vervullen de gewone functiën. Het uitvoerend comité strekt zijn werkkring uit over alles wat de Vereeniging aangaat: het onderzoekt de aanvragen om toetreding; het verifieert de rekeningen met ieder lid, doet alle voorkomende quaestiën af en controleert den penningmeester in zijn beheer. Bij het overlijden van een lid brengt de penningmeester, onder toezicht van het uitvoerend comité, de waarde van eene contributie over op de debetzijde van ieder overlevend lid. De som van deze contributiën wordt als volgt gebruikt Zij wordt in haar geheel uitgekeerd aan de erfgenamen, wanneer het bedrag niet grooter is dan gemiddeld f 750 per lid. Is de som grooter dan het aantal leden maal f 7.50, dan wordt zij in twee deelen gesplitst: het eene deel, groot f 7500, wordt uit gekeerd, het overblijvende wordt gebracht onder het hoofd „overschot van ontvangsten." Gevoegd bij de gekweekte rente, en bij de sommen, verbeurd door uitgetreden leden, dienen deze gelden om uitkeeringen te doen, wanneer de som van de jaarlijksche premiën verbruikt is. Zoolang uit dit overschot van ontvangsten kan worden geput, worden geen suppletoire premiën geheven. De fondsen van de Vereeniging worden verdeeld in bijzondere en in algemeene fondsen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 95