90 De bijzondere fondsen ontstaan door de jaarlijksehe premiën en door het overschot der ontvangsten. De algemeene fondsen worden gevormd door alle andere inkomsten, van welken aard zij ook zijn mogen dus bijv. door de entrees. Zij kunnen gebruikt worden voor uitkeeringen, wanneer de speciale fondsen niet toereikend zijn. De jaarlijksehe premiën, evenals de suppletoire, moeten betaald zijn hoogstens twee maanden na den datum waarop zij zijn vast gesteld, op straffe van vervallenverklaring van het lidmaatschap. Sterft een lid vóór het betalen van zijn premie, dan wordt de uit- keering met dit bedrag verminderd. F leegt een lid zelfmoord in het jaar volgende op zijne toetreding, zoo gaat het recht op de uitkeering verloren, tenzij de zelfmoord heeft plaats gehad in een welbewezen vlaag van razernij. In ieder ander geval zal deze toestand worden aangenomen, en zal de uitkeering plaats hebben, mits de overledene geen schulden aan de Vereeniging heeft. Een lid kan naar welgevallen iemand als erfgenaam aanwijzen: hij kan zelfs de aangewezen persoon verwisselen, waartoe het vol doende is zich te verstaan met den secretaris. Is de aangewezene echter noch de weduwe, noch een kind, noch een familielid, zoo kan die niet als erfgenaam optreden, zonder door het uitvoerend comité als zoodanig te zijn aangenomen. De algemeene vergaderingen hebben plaats te Washington, den derden Dinsdag in April. Op dien dag moet het uitvoerend comité het onderzoek van de rekeningen van den penningmeester beëindigd hebben, en een rapport hebben samengesteld over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Een verslag wordt uitgebracht en door den druk openbaar ge maakt over het behandelde in de bestuursvergaderingen, waaraan verschillende rapporten en een ledenlijst worden toegevoegd. Een lid kan zijn ontslag nemen wanneer hij verkiest. Daartoe is slechts eene schriftelijke kennisgave aan het comité noodig. In de twee het meest gelezen wordende militaire dagbladen doet het comité, bij het begin van het jaar, bekendmaken de lijst van alle leden en de premie door elk hunner verschuldigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1889 | | pagina 96