V ARI -A__ Het Grieksche schroef-bergkanon van 7,5 cM. Dit volgens het stelsel Krupp vervaardigde kanon werd enkele jaren geleden in Griekenland ingevoerd. Het bestaat uit drie deelennamelijk het bodemstuk met sluittoestel, het langeveld en den ring met tappen, waarmede bodemstuk en langeveld aan elkander worden verbonden. Het uit elkander nemen van den vuurmond duurt 50, het ineenzetten 65 a 70 seconden. Deze opgaven zijn de gemiddelden van het proefveld, en niet meer juist te noemen als geruimen tijd met het kanon is gevuurd, in welk geval het uiteennemen menigmaal op niet gering te schatten be zwaren stuitte. Yoor het vervoer zijn vier draagdieren noodigéén voor bodemstuk en sluittoestel, één voor langeveld en ring met tappen, één voor de affuit en één voor as, raden en disselboom. Het kanon weegt totaal 183 KG. en heeft 12 progressieve trekken. De affuit, welke naar de Kruppsche veldaffuit is vervaardigd, laat toe dat onder eene élevatie van -f- 20 tot 8 graden wordt gevuurd. Mitthüber Gegenstdnde des Art.- nnd Genie- Wesens. Afl. 10, 1889). Papieren torpedo's. Onlangs zijn bij de Duitsche marine proeven genomen met een papieren torpedo, welke zeer goed geslaagd heeten te zijn. Uit twaalf, 3J mM. dikke lagen geperst en vernist papier werd eene proeftorpedo vervaardigd, welke 11 voet lang en 16 duim breed en hoog is, en zonder van spanten of banden te zijn voorzien, buitengewoon stevig en elastisch moet zijn. Op drie aan de zijden aangebrachte eveneens van papier gemaakte nokken wordt eene kleine dynamomachine geplaatst, en met behulp daar van op het schip, dat de torpedo afzendt, een kleine scheepsschroef in wenteling en daarmede de torpedo in beweging gebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 186