191 bij de 4° brigade (Tjilatjap) ingedeeld zijn zag ik, evenals door de Jury van beoordeeling wordt aangegeven, liever in een tweeta garnizoensplaatsen van Midden-Java gelegerd. Door hiervoor plaatsen te kiezen, waar zich de veldbataljons van twee brigades bevinden, en door elke brigade jaarlijks eenigen tiid in haar geheel te vereenigen, behoeft de oefening van de verschil lende wapens onderling niets te wenschen over te laten. XV. Bij het oorlogvoeren in lndië zijn veel troepenleiders noodiq. De formatie aan officieren moet dus ruim zijn. (1G) Na in toelichting (16) te hebben gezegd, dat minstens drie luite nants per compagnie van een veldbataljon noodig zijn, laat schrijver daarop volgen „Het wel eens aangegeven denkbeeld om bij de Infanterie 1 luitenant „per compagnie door een adjudant-onderofficier te doen vervangen, is „eene miskenning van het gewicht der diensten, welke en vooral te velde „dikwerf aan luitenants worden opgedragen, en moet ten ernstigste be streden worden" Dit gelezen hebbende, sloeg ik de brochure van den Kolonel der Infanterie Coblijn vDe Indische Infanterienog eens na, en vond over dat onderwerp het volgende aangeteekend(blz. 41, 42 en 43). tjB'J de compagnieën van de veldbataljons hebben wij „slechts gerekend op twee luitenants, zoowel in het belang van het offi- „cierskorps als in dat van het kader" „Wanneer het Indische leger goed is georganiseerd, dan „is er geen betere leerschool om het karakter van den man te vormen, „en personen op te leiden waarop de Regeering in moeilijke tijden met „vertrouwen zal kunnen rekenen. Doch deze vorming en opleiding schie- „ten te kort, wanneer de officieren pas dan tot eenigszins gewichtige „betrekkingen geroepen worden, wanneer zij den mannelijken leeftijd reeds „voorlang bereikt en bijna achter den rug hebben" „Het zoude onze bedoeling zijn, de adjudant onderofficieren, „bij de compagnieën geplaatst", twee per compagnie volgens dezen schrijver „over 't algemeen dezelfde diensten te laten verrichten als de „luitenants. Wij houden ons verzekerd, dat zulks te velde tot niet het „minste nadeel leiden zou. Immers de werkkring van den bij den troep „geplaatsten luitenant der Infanterie is, ook te velde, hoogst eenvoudig;

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 202