247 berichten, dat de Marabout Mahmadou-Lamine zich in deze laatste streek heeft nedergezet. Verzamel dus alle noodige gegevens, die ons deze streek kunnen doen leeren kennen. Wat is Diakha? Wat is zijne hoofdplaats en welke zijne voornaamste dorpen? Hoe is de landsgesteldheidHoe groot schat gij het zielental der bevolking? Tot welk ras behoort zjj Waar is Mahmadou-Lamine? Over welke macht kan hij beschikken Is hij al dan niet omringd van vele raadgevers? Welke is zijn invloed in die streken? Heeft zijn invloed door de laatste nederlagen geleden Welke zijn zijne ge- trouwste aanhangers? Heeft hij zich in een tata (1) versterkt? Richt hij verwoestingen in die landstreken aan? Heeft hij cavalerie heeft hij wapenen? Heeft hij na den laatsten veldtocht zijne ammu nitie kunnen vernieuwen Hoe zijn zijne betrekkingen met de hoofden van Bambouk en de naburige staten Waarheen trekt hij terug in geval van nederlaag? „Win inlichtingen in omtrent de dorpen van Opper-Falémé: Saroya, Fontambé, Kolobo, enz. „Vervolgens moet gij zoo zorgvuldig mogelijk den marsch bestu- deeren van eene colonne van 5 a 600 man en 200 a 250 paarden en muildieren langs den door U gevolgden weg. Op welk punt van Opper-Falémé zou de Marabout het best in den rug zijn te nemen? Welke is bijv. de kortste en de beste weg naar Saroya? Kunnen onze artillerie en de muildieren de colonne volgen? Hoe is de toestand der plassen en poelen in November en December? Wat levert het land op aan gerst, rijst, versch vleesch, enz. Welke zullen de etappeplaatsen moeten zijn en hoe groot zijn hare onder linge afstanden? Hoeveel dagen zal de marsch duren? Welken vivresvoorraad zullen wij moeten medenemen „In één woord gij moet niets over het hoofd zien, wat mij maar in een enkel opzicht omtrent den politieleen en militairen toestand van het land licht kan verschaffen en mij in staat kan stellen in verband daarmede een operatieplan tegen den Marabout op te ma ken. Ik verwacht dus in het door IT uit te brengen rapport eene gedetailleerde, maar vluchtig vervaardigde beschrijving te vinden van de door U gevolgde reisroute en evenzoo eene schets van Diakha (1) Enceinte van boomstronken en metselwerk, die de Inlandsche dorpen omgeeft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 262