252 plannen. Bovendien kon Sultan Ahmadou denken, dat de te Diarnou samengetrokken macht ten doel had de lijn Kayes— Bafoulabe te bewaken en om bij het eerste toeken van vijandelijkheden der Tou- couleurs naar Kita te snellen. Naar Diamou trokken op, als onderdeelen der 2U colonne: een peloton spahis, het 2e peloton van de 88e compagnie marine-infanteriei eeue sectie 4 ffi berg, de 1° compagnie Senegalsche tirailleurs en de hulpdiensten. Aangezien de onderneming tegen Mahmadou-Lamine onze nederzettingen in Senegal voor eenigen tijd moest ontblooten van het gros onzer troepen, daar Dianna gerekend werd op meer dan 250 KM. bezuiden Bak el te liggen, was het noodig zich te wapenen tegen elke bedreiging van onze operatiebasis door de Toucouleurs van Ahmadou. Door het zeer geringe aantal troepen, dat te mijner beschikking stond, zocht ik hulp in de aanbiedingen van het per soneel der verschillende diensten als openbare werken, spoorwegen, binnenlandsch bestuur enz., dat zich te Kayes bevond. Alle beambten van deze diensten werden bewapend, geoefend in de behandeling van onze geweren systeem Gras en uitgerust om zoo noodig het hoofd te kunnen bieden aan elke vijandige handeling van onze tegenstanders. III. Het verzamelen der levensmiddelenbennodv/cl voor de beide colonnes. De aanvoer van levensmiddelen speelt de hoofdrol in alle expedi- tiën ondernomen in Soudan, waar gebrek is aan communicatie-wegen, transportmiddelen, magazijnen, kortom aan alles. En toch de Euro peaan kan in dit afmattende klimaat niet marcheeren dan met ecu ruim voldoende voeding, waarbij vooral geregeld goede rations wijn en versch vleesch moeten voorkomen. De approviandeering was bovendien zoo veel te moeilijker, om dat de marschen, door onze colonnes ondernomen, plaats vonden in streken, die door den Marabout geheel verwoest en ontvolkt waren. Sénoudébou werd daarom aangewezen, als de plaats om pro viand in te nemen, voldoende voor een maand voor beide colonnes. De verdere aanvoer had plaats door middel van lichte schuiten van

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 267