258 V. Maatregelen in de beide colonnes genomenmet betrekking tot de gezondheidde marschregeling en het gevecht. Ik gaf' vervolgeus zeer gedetailleerde voorschriften voor de samenstelling, de opstelling en de africhting der beide colonnes. Yan 15 November tot 10 December waj het in de beide kampen een tijdvak van groote werkzaamheid. De order N°. 7 dd. 20 November had betrekking op de zorgen, aan de dieren, paarden en muildieren te wijden en luidde als volgt: De opperbevelhebber, zich ten doel stellende het slagen der marschen en konvooien te verzekeren, alsmede het behoud der rij- en transport- paarden, schrijft alle commandanten van troepen, dienstchefs en tijdelijke commandanten van konvooien aan, zich gedurende den geheelen veldtocht te houden aan de volgende instructiën 1. De dieren met stroowisschen af te wrijven voor ze op te zadelen. 2. De deken goed uit te slaan, voor ze op hot dier te leggen en den geleiders nadrukkelijk te verbieden zich gedurende den nacht zelf van deze deken te bedienen. 3. Het harnachement tweemaal 's weeks in te vetten. 4 Tog te zien, dat alle onderdeelen van het harnachement voor het vertrek goed passend op de dieren zijn aangebracht. 5. De bepakking zuiver in evenwicht te stellen. 6. Bij de eerste halte de dieren opnieuw te singelen en de bepakking na te zien. 7_ Indien men na zonsopgang waterloopen doortrekt, moeten de gelei ders met een spons de neusgaten en oogen der dieren goed nat houden. 8. Na het overtrekken van terreinmoeilijkheden gebruik maken van het oponthoud der colonne om de bepakking na te zien. 9. Een volledig oppoetsen der dieren te eischen, telkens als de om standigheden dit toelaten; onder normale omstandigheden eens per dag. 10 Dg manschappen op de muildieren moeten het lichaam een wei nig achterover houden; de beenen mogen niet voorbij den voorkant van het zadel komen. 11. Ten strengste te verbieden een anderen gang aan te nemen dan den stap, tenzij de colonnecommandant tegengestelde orders geeft. De order N°. 8 van denzelfden datum had betrekking op de gezondheid der manschappen en luidde als volgt:

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 273