269 de redactie er eenigen prijs op stellen, dan zullen wij gaarne nu en dan belangrijke gewijsden in militaire strafzaken op deze wijze mededeelen. X. Landbouwkundig onderwijs aan officieren van den Intendance-cursus. In het opstel over de opleiding van Intendance-officieren, opgenomen in de 2e aflevering van den loopenden Jaargang van dit tijdschrift, wijst de oud-luitenant-kolonel-intendant A. E. Winckel op de wenschelijkheid, om ook de Indische administratie-officieren, die de lessen aan den Intendance cursus in Nederland hebben gevolgd, gedurende eenigen tijd te detacheeren bij de Rijkslaudbouwschool te Wageningen. In verband met dit zeer zeker billijk verlangen, is het misschien niet ondienstig, om hieronder, voor zooverre noodig, de ministerieele resolutie op te nemen, bij welke het landbouwkundig onderwijs voor de Neder- landsche officieren, die den Intendance-cursus hebben gevolgd, wordt geregeld. lie AFDEELING. generale staf. 's Gravenhage, 15 November 1889. N° 21. DE MINISTER YAN OORLOG, Het wenschelijk achtende, dat voor officieren, die den Intendance-cursus hebben doorloopen, de gelegenheid worde geopend, zich aan de Rijks- landbouwschool te Wageningen verder te bekwamen voor den verplegings dienst, met betrekking tot onderzoek en keuring van slachtvee, levens middelen, fourage, enz., ten behoeve van het Leger, Brengt ter kennis van de Landmacht, dat dienaangaande door hem, gemeenschappelijk met den Minister van Binnenlandsche Zaken, de hier navolgende v Regeling" is vastgesteld. REGELING van het landbouwkundig onderwijs, te geven aan officieren, die den Intendance-cursus hebben door loopen. vastgesteld door de Ministers van Oorlog en van Binnenlandsche Zakenonder dagteekening van

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 284