270 1 November 1889, lie Afdeeling, Generale Staf, n°. 17, en van 9 November 1889 n°. 3335, af deeling onderwijs). Art. 1. Aan officieren, die den Intendance-cursus hebben doorloopen, kan gele genheid worden gegeven aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen on derwijs te ontvangen. De aanwijzing der officieren, die tot dat einde aan genoemde school zullen worden gedetacheerd, geschiedt door den Minister van Oorlog. De daartoe door den Hoofdintendant voor zooveel noodig na gehouden overleg met de betrokken militaire autoriteitenin te dienen voordracht, moet uiterlijk op 1 December van elk jaar bij het Departement van Oorlog zijn ingekomen. Nadat de beslissing op deze voordracht door hem is ontvangen, stelt de Hoofdintendant den Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, belast met het toezicht op de Rijkslandbouwschool, tijdig in kennis met de namen van de officieren, die aan bovenbedoeld onderwijs zullen deelnemen. Art. 2. Het in art. 1 bedoelde onderwijs vangt jaarlijks aan in het begin van Januari. De cursus duurt zes maanden. Art. 3. Het onderwijs omvat: a. Plantkunde Morphologie der planten, voor zoover tot het determineeren van ge wassen noodig; iveideplanten en enkele akkergewassen, planten, die in het geoogst gewas schadelijk zijn; van enkelen dezer opsporing in het aan geboden product. b. Akkerbouw: Grondbewerking, zaaien en oogsten, voor zoover zij van invloed zijn op het product; hooien en dorschenreinigen en sorteeren; kennis van ver schillende variëteiten van granen en peulvruchten', voederbereidingswerk- tuigen-, middelen van vervoer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 285