271 c. Dierkunde: Anatomie en physiologic der dieren, waarbij behandeld wordt: 1°. bewegingsorganenskelet van den mensch en van de huisdieren; spierstelsel; mechanisme van het loopen; 2°. geivaarivordingsorganen: zenuwstelsel en zintuigen; 3°. overzicht van de vegetatieve verrichtingenspijsvertering, absorptie, bloedsomloop, assimilatie, ademhaling, uitscheiding; wat de voedingsver richtingen betreft, uitvoeriger te behandelen: de voedingswaarde van verschillende spijzen, met het oog op de voeding der militairen en der paar den; behandeling van diersoorten, schadelijk of lastig voor den militair en zijn paard, en van diersoorten, welke de waarde van levensmiddelen en le- gerbehoeften verminderen. d. Veeteelt en veeverpleging: Verpleging van vee; gezondheidsverschijnselenvee- en vleeschkeuring-, invloed van ras, geslacht, ouderdom, voeding, enz. op de waarde van het vleesch; slachtmethoden; ouderdomskenmerken van het vee; ziekten der huis dieren, waaruit gevaar voor de gezondheid der mensehen ontstaan kan; invloed van eenige geneesmiddelen op het vee. e. Zuivelbereiding: Samenstelling en eigenschappen der melk en de invloeden waarvan deze afhangen; molk-onderzoekkort overzicht van de bereidingswijzen van boter, kaas en gecondenseerde melk; beoordeeling der zuivelproducten. f. Bedrijfsleer: Enkele punten uit de bedrijfsleer-, grond (bodem van Nederland); ge bouwen (inrichting er van in verschillende streken van Nederland); hand en spanarbeidlandbouicstelsels. Art. 4, enz. De Minister van Oorlog, J. W. Bergansius. De Minister van Binnenlandsche Zaken Mackay.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 286