275 de luitenants bataljons-adjudanten laat vervallen, doch daarentegen .34 luitenants voor speciale diensten dus eigenlijk een tweede adjudant, maar onder een anderen naam in het leven roept. Een nieuwe uitgave alzoo van: 12 225 70) X 9 200 70) x 8 170 ƒ70) X 17] ƒ106.730 voor 9 1" luitenants oudste helft, 8 le luitenants jongste helft en 17 2" luitenants. Welke speciale diensten komen er bovendien bij het bataljon voor? Kan de adjudant die dan niet verrichten? Daar bij het korps geen recruten door hem meer worden op geleid, en ook de oefeningen van het kader, met uitzondering van de theorie der exercitie-reglementen, geheel aan de compagniescom mandanten is toevertrouwd, zoo zal hem daarvoor voldoende tijd ten dienste staan. BXE. De door de cavalerie te verrichten diensten hij oorlogen tegen Inlandsche stammen en ook hij een oorlog op Java zullen in hoofdzaak zijn: kondschapsdiensten. De gevechtskracht van het eskadron, dat slechts hij hooge uitzondering in massa zal optreden, kan dus minder groot zijn dan 'bij andere legers. Het Inlandsch element moet worden uitgebreid. Dij goede en grondige oefening heslaan daartegen geen bezwaren. Met het oog op de kleine paarden moet bij de Europeanen een maximum gewicht worden vastgesteld. De eskadrons zijn verdeeld in 3 pelotons en 88 troepenpaarden sterk. In de formatie der eskadrons zijn begrepen de ordonnansen voor den staf der brigades. Ten behoeve van het hoofdkwartier is een zelfstandig peloton ordon nansen onder een luitenant. Te Makasser en te Padang is een zelfstandig mobiel peloton onder een luitenant. Bij elk der brigades op Java en de expeditionnaire brig codes is 1 eska dron ingedeeld. (34) In toelichting (11) lezen wij: „De vijand geland zijnde, moet aanhoudend door kleine zelfstandige „colonnes, onder energieke aanvoerders, gealarmeerd en verontrust worden. „Rukt de vijand ten aanval op, dan wordt hem eene brigade te gemoet

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 290