277 LXXI. Ter voorziening in de behoefte aan paarden voor het leger is een remontedepot. (35) Schrijver verwacht te veel van een remontedepot. Dergelijke inrichting is een hulpmiddel dat nog een zeker aantal jaren aan de remonteering van het leger ten goede kan komenmeer ook niet. Wat toch zal een remontedepot op den duur kunnen uitrichten, als de in den Indischen archipel voorkomende paardenrassen al dieper en dieper in verval raken De te koop aangeboden veulens zullen immers evenzeer in qualiteit achteruitgaan als de volwassen paarden. Slechts één middel kan afdoende helpen, namelijk staatstoezicht op de voortteling, door castratie op een bepaalden leeftijd van alle daarvoor minder geschikte hengsten. Dat op Java nog zeer goede inheemsche paarden voorkomen, wordt niet betwijfeld. Het zijn er echter maar weinige, welke in handen zijn van particulieren en Inlandsche hoofden, en veel te duur om voor het leger te worden aangekocht. LXXII. In Indië moet een sterke artillerie zijn. Zij moet bestaan uit: veldartillerielichte veldartillerievestingartillerie en torpedisten. De veldartillerie is ingedeeld bij de 4 eerste brijades. De lichte veldartillerie bij de 4 andere, uitmakende de 3 expeditionnaire brigades en die in het Gouvernement Sumatra's Westkust. Mobiele sectiën lichte veldartillerie bevinden zich als garnizoenstroepen te Atjeh en te Makasser. De vestingartillerie is verdeeld in: de vestingartillerie op Java en de artillerie der buitenbezittingen. De eerste dient ter bediening van het kustgeschut, opgesteld in de be staande en nog te maken werken ter verdediging en bescherming van Tjilatjap, BataviaSemarangSoerabaia en voor de op die plaatsen te gebruiken torpedo's. De kustartilleristen en de torpedisten zijn plaatselijk in één compagnie vereenigd. De artillerie der buitenbezittingen is verdeeld in compagnieënwaarvan de sterlcte in overeenstemming is met het gewicht der te bezetten posten inliet gewest. Daar in geval van een buitenlandschen oorlog de aanvulling der buiten bezittingen ophoudtzoo dient het deel der algemeene reserve voor de

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 292