282 Zou het niet vrij wat eenvoudiger zijn om te spreken van sergeant majoor-stafmuzikant, sergeant-stafmuzikant, korporaal-stafmuzikant en élève- (soldaat-) stafmuzikant? Welken graad kent schrijver aan den élève-stafmuzikant toe? Volgens de bestaande formatie bezit hij dien van korporaal. Artikel 17. Set hoofdbureau van den Genenden Staf is samengesteld als volgt: 1 kolonelchef van den Generalen Staf 1 kapiteinadjudant van den chef 2 hoofdofficieren 6 kapiteins 4 luitenantsgedetacheerd bij den staf. De officieren van den Generalen Staf, alsmede de bij dien staf gedeta cheerde luitenants en de leerlingen der stafschool worden gevoerd a la suite van het wapen of dienstvak waarvan zij afkomstig zijn. Of eene uitbreiding der bestaande formatie met 4 kapiteins noodig is, wordt zeer betwijfeld, te meer omdat voor de 7 brigades van Java 1 hoofdofficier en 6 kapiteins van den Generalen Staf zijn uitgetrok ken, wien zeer goed nu en dan de een of andere schriftelijke opdracht kan worden gegeven. Met uitzondering van één hoofdofficier, chef van den staf bij de 8e brigade (Sumatra's Westkust), onderstelt schrijver niet één staf officier voor de buitenbezittingen. Wel kapiteins gewestelijke adju dantenzie artikel 29voor Sumatra's Westkust; Atjeh; Palem- bang; Oostkust Sumatra; Wester-afdeeling BorneoZuider-en Ooster- afdeeling Borneo; Celebes, Menado en Timor; Amboina en Ternate en de gewesten, bezet door het 3e garnizoensbataljon. Waarom voor de belangrijkste dier gewesten niet gerekend op een stafofficier? Artikel 18. De stafschool is samengesteld als volgt: 1 hoofdofficier, directeur 3 kapiteins, leeraars burgerteer ar en voor memorie) 16 leerlingen aan de school 12 iel gedetacheerd bij de wapens en staven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 297