300 van do batterij op 2088 M., rooilijn B. Gezamenlijk grensschieten met granaten tegen de batterij. Post N°. 4, waarin de le luitenant v. G. Leiding Van de oefening der officieren de P luitenant H. ie 3 uur voor gedetacheerde officieren bespreking. Op dezen dag werd dus de eerste oefening in het schieten met granaatkartetsen gehouden. Bij eene volgende aflevering zal ik eenige schietstaten (1) voegen, die op dit vuur betrekking hebben en daar onder een of twee over het indirecte granaatkartetsvuur, dat dit jaar voor het eerst beoefend werd en waarvan ik de voorloopig vast gestelde schietregels, die niet in den Leidraad voor het schieten met het vestinggeschut, uitgave 1888 voorkomen, zal mededeelen. Voor het geval er onder de lezers mochten zijn, die meer ver wacht hebben dan ik geef of geven kan, maak ik dezen opmerkzaam op de omstandigheid, dat ik alleen de pen opvatte om de belang stelling mijner kameraden in de oefeningen te Oldenbroek op te wekken en om eene kleine proeve te leveren van de wijze, waarop het daar geleerde en waargenomene ook voor die kameraden van het Indisch leger, die gedurende tal van jaren niet in Europa komen, zouden kunnen worden dienstbaar gemaakt. Wellicht zouden anderen het op betere wijze gedaan hebben dan ik, die mij daarop minder voorbereidde, en dit werk onder niet te gunstige omstandigheden verricht. Mogen de weinige aanspraken, die door mij zeiven ten aanzien van de verdiensten van dezen arbeid woiden gemaakt ook de collega's tot eene toegefelijke beoordeeling stemmen. (Wordt vervolgd.) j l. Swart. (1) Zooals reeds in de vorige aflevering werd vermeld, kunnen slechts enkele schietstaten worden opgenomen. Re(j

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 315