304 door den Heer De Beaumont, niet in alle opzichten aan de gestelde ei- schen voldeden en dat de oorzaak der vertraging in de oplevering gele gen was in de omstandigheid, dat genoemde fabrikant niet in staat zou zijn de 37000 stuks geweren voor den bij contract vastgestelden prijs te transformeeren. Ook werd gevraagd, welke maatregelen de Minister genomen heeft of denkt te nemen, om de oplevering der geweren tijdig te doen plaats hebben en in het vertrouwen, dat de Minister daarte gen geen bezwaar zal hebben de wensch geuit, dat het met den Heer De Beaumont gesloten contract ter griffie zou worden gedeponeerd ter inzage voor de leden. Hoeveel geweren zijn er reeds opgeleverd? „Welke korpsen zijn geheel, welke gedeeltelijk met het nieuwe geweer gewapend Op eeD en ander werd door den Minister van Oorlog in zijne me morie van antwoord o. m. het volgende gezegd „De ondergeteekende moet, tot zijn leedwezen, erkennen, dat de gang der transformatie van de geweren klein kaliber hem zeer heeft teleur gesteld. „Zooals reeds in de memorie van beantwoording op het voorloopig ver slag omtrent de oorlogsbegrooting voor het loopende dienstjaar werd me degedeeld, is met de firma De Beaumont en Soleil, in November 1888, een contract gesloten voor de wijziging van 25000 geweren tot repeteer geweren. Die firma kwam de door haar op zich genomen verplichtingen niet ten volle na. Daar zulks, voor een deel, ook te wijten was aan moeielijkheden, welke bij het in gang zetten der transformatie werden ondervonden, werden in Augustus jl. de oorspronkelijke leveringster mijnen voor een deel gewijzigd. Doch ook thans nog vindt vertraging in de later vastgestelde opleveringen plaats. „Ten einde de Tweede Kamer der Staten-Generaal volledig te kunnen doen oordeelen over de verbintenis, door het Departement van Oorlog met meergenoemde firma aangegaan, zal, overeenkomstig den uitgedruk- ten wensch, een afschrift van het betrekkelijk contract, met een kopie van de daarin gebrachte wijziging, worden toegezonden om ter griffie te worden gedeponeerd ter inzage voor de leden. „Dat de geweren, door genoemde firma afgeleverd, niet aan de gestel de eischen zouden voldoen, moet de ondergeteekende ontkennen. De door het Departement van Oorlog ingestelde keuringscommissie, welke in de fabriek van de aannemers werkzaam is, waakt met nauwgezetheid er voor, dat de geweren naar behooren worden afgeleverd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 319