338 Hamelang (1) genaamd, digt bij kampong Malaijo. In het van ge bakken steen gemetseld fort Meester Kornelis, hetwelk zoo wel om zijn ondoelmatige stelling als om zijn wijnige ruimte tot niets anders dan een wachtpost geschikt is, waren de magazijnen van levensmiddelen voor het kampement opgeslagen. De twee landtongen gevormd door de kronkelingen der Rivier aldaar, waren in hunne breedte van vijf reijen wolfsgaten voorzien, en achter dezelve eene Borstwering voor de Infanterie opgeworpen. De Slokkan werd verdedigd1°. Door een flank van de Redoute, N°. 2. 2e. Door de Redoute N". 3 welke op de regter zijde van den Slokkan en buijten liet kamp was aangelegd. 3°. Door de Redoute H°, 4. 4°. Door de Redoute N". 5, alwaar een bamboezen brug over den Slokkan geslagen en den weg naar de kust, bij Tjilintie leidde, bestreek, en eindelijk uit eene batterij van 10 kauons de Batterij Raoul (2) genaamd, die tevens de Batterij Burgemeester (3) flanqueerde. Alzoo was ons geretrancheerd kamp van Meester Kornelis ingerigt, toen wij op den 4 Augustus 1811 door de Engelschen aangevallen werden. Yan Meester Kornelis tot Buijtenzorg is den afstand nagenoeg 30 palen. De weg loopt van den Slokkan ter lengte van 3 palen, alwaar men dat kanaal over een houten brug passeert, en dan verder tot aan Buijtenzorg op de Regterzijde van den Slokkan blijft. Aan de Oostelijke zijde der Rhede is eene plaats Tjilintie geheten, waar het ontschepen ten allen tijden gemakkelijk en veilig is. Van de kust bij Tjilintie gaan verscheiden wegen naar Meester Kornelis of vereenigen zich daarboven, met den grooten weg naar Buijtenzorg alsmede andere die langs kanalen naar Batavia leiden. De eene wordt van Anjol, en de andere van Sonthar genoemd. Zij loopen bijna evenwijdig en hebben meermalen door dwarswegen gemeenschap met elkander; terwijl verders verschillende wegen van die van Sonthar naar dien van Jacatra leiden. Het geheele terrein van den oever van zee (1) Vermoedelijk dezelfde als die op bladzijde 62 van het Militair Tijdschrift, jaar gang 1871, Hamburgwordt genoemd. (2) Op de kaart batterij 1. (3) Op de kaart batterij k.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 353