354 liest hij geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest en, met het heldere inzicht hem eigen, heeft hij ook reeds dadelijk het kritieke van den toestand ten volle ingezien. Hier op dit punt moet en zal hij stand houden, anders krijgen de kameraden der compagnie het in den rug te kwaad of de le compie., die nog steeds in den pepertein staat en onbekend is met hetgeen op hare linkerflank voorvalt, wordt door den geheelen vijandelijken drom overvleugeld. Met de revolver in de linkervuist geklemd en de schermsabel in de rechterhand, staat hij daar door de zijnen omstuwd, strekt zijn athletengestalte hun tot kraehtigen steun en krijgt de op een phalanx gelijkende groep het massieve aanzien van den zeebreker, bestand tegen het woedende element dat daartegen te pletter slaat. Zijn koene en vastberaden blik, zijn indrukwekkende houding oefenen een magnctischen invloed uit op zijne omgeving; een ieder is doordrongen van het hoogst ernstige van den toestand; men gevoelt het: een enkel blijk van zwakheid en met allen is het gedaan. Het dreigend voorkomen dier compacte massa heeft den vijand voor eene wijle onthutst en hij weifelt nog om tot den aanloop over te gaan, doch reeds is, aan een donderslag gelijk, het eerste salvo hem tegemoet gevoerd. Een tweede, een derde, ja zelfs een vijfde volgen met bliksemsnelheid elkander op, en als na het laatste salvo de rook is opgetrokken, dan ontwaart men uit de rij ter aarde uit gestrekte lichamen, waarvan de laatsten a bout porfant werden neer gelegd, dat 's vijands aanval is mislukt. Uoch dan is ook het tijd stip aangebroken om de rollen te verwisselen. Door Wolvekamp voorafgegaan, werpt men zich met gevelde bajonet op den tegen stander, maar deze wacht den aanval niet af, maakt zich ijlings uit de voeten en zoekt zelfs over de nabijzijnde rivier een goed heenkomen. Na aldus op loffelijke wijze aan hare opdracht te hebben voldaan, voegt de kleine, dappere schaar zich ijlings weder bij de noordwaarts nog steeds in gevecht zijnde kameraden der compagnie, om met hen de overwinning te voltooien. Bij Koninklijk besluit van 12 Januari 1890 N°. 12 werd bepaald, dat Wolvekamp ter zake van dit wapenfeit in de registers van de kan selarij der beide orden zou worden ingeschreven als Ridder der Militaire Willemsorde 4e klasse.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 369