VARIA. Eene leemte in het Reglement op de 2e klasse van militaire discipline. Volgens de le alinea van art. 14 van het Reglement op de 2e klasse van militaire discipline Algemeene Order N°. 10 van 1877 moet een militair, die gedurende den proeftijd niet meer met provoost of cachot gestraft wordt voor overtredingen, als aanleiding gaven tot zijne plaat sing in de 2e klasse, daaruit ontslagen worden. Nemen wij een voorbeeld. Een militair wordt voor herhaalde ongeoorloofde absentiën uit het kwartier en mankeeren in dienst in de 2e klasse van militaire discipline geplaatst, en maakt zich gedurende den proeftijd schuldig aan ernstige dronkenschap, oneerbiedig gedrag tegenover zijne meerderen, goedver- koopen, enz., overtredingen, waarvoor hij met provoost of cachot ge straft wordt. Volgens de le alinea van art. 14 mag hij niet in den strengeren straf- cursus teruggeplaatst worden, maar moet hem, na ommekomst van den proeftijd, wegens verbeterd gedrag ontslag uit de 2e klasse van mili taire discipline worden verleend. Voor hem hebben die straffen dus geene andere consequentiën, dan dat de tijd, gedurende welken hij dientengevolge aan den dienst ontrok ken is geweest, als afwezigheid in rekening wordt gebracht; terwijl die zelfde straffen indien onze fuselier tot de gewone categorie van mili tairen behoorde zijne plaatsing in den strafcursus ten gevolge zouden kunnen hebben. Bij eene eventueele herziening van het Reglement op de 2e klasse van militaire discipline zal derhalve in deze leemte moeten worden voorzien. Engeland. Londen, 6 Januari 1890. Zooals de Admiralty and Horse Guards Gazette''' mededeelt, bedraagt op dit oogenblik de vredessterkte van het Engelsche leger rond 211000 man.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 387