378 gewest tegen een Europeesehen vijand. Zijn genietroepen noodig voor een expeditie tegen een Inlandschen vijand, dan worden deze van Java gebonden. Artikel 66. Tot den gewestelijken en plaatselijken geniedienst behoort het personeel ten behoeve der garnizoenen van a. de le, 2e, 3e en 4e brigade op Java. Voor elke brigade 1 hoofd officier als chef enz. De chefs van den gewestelijken en plaatselijken geniedienst op Java mogen niet tot het veldleger behooren. Is bij een brigade eenecom- pagnie (of compagnieën) dan wel een detachement genietroepen in gedeeld, dan treedt de commandant dier compagnie (compagnieën) of van dat detachement als chef van den geniedienst bij de brigade op, en is als zoodanig rechtstreeks aan den brigadecommandant onder geschikt. Artikel 67. De dienst der geniemagazijnen omvat: b. Het korps conducteurs der Genie. enz. Volgens schrijver (zie bijlage H) bestaat het korps conducteurs der genie uit: 2 conducteurs der le klasse, 5 der 2e en 10 der 3° klasse. Waarschijnlijk heeft schrijver bij 't samenstellen van zijn geschrift de bestaande formatie gevolgd. Deze is evenwel bij Koninklijk besluit van 27 Januari 1889 N°. 14 (Algemeene Order N°. 34 van dat jaar) gewijzigd, en daarbij de formatie teruggebracht tot 2, 4 en 8 conduc teurs, respectievelijk der le, 2e en 3e klasse. Wat bij artikel 54 werd opgemerkt voor 't korps conducteurs der artillerie geldt ook hier voor dat der genie. Artikel 68. Het korps Magazijnmeesters der Genie telt: 5 Magazijnmeesters der le, 2e of 3e klasse officieren 5 Magazijnmeesters der 4e klasse {Militaire opzichters). enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1890 | | pagina 393